pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rodzina i dziecko w zmieniającym się świecie. Perspektywa historyczna i pedagogiczna

Autor książki:

Krzysztof Jakubiak, Romuald Grzybowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 295 s.
EAN: 9788381804271
ISBN: 978-83-8180-427-1
Data: 2021-04-23
33.52  42.00  8.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dorobek historiografii polskiej skupionej na dziejach dziecka i dzieciństwa nadal jest niezadowalający. Świadczy o tym niedostatek, a niekiedy wręcz brak tej problematyki w syntetycznych opracowaniach, w tym również w podręcznikach historii wychowania. W ostatnich latach daje się jednak zauważyć wzrost zainteresowania tą tematyką, a podejmowane badania dotyczą wielu aspektów życia dziecka w minionych wiekach. Tendencja ta rodzi nadzieję na przełamanie swoistego impasu w tym obszarze dociekań naukowych. Ponadto historyczno-pedagogiczna analiza zagadnień dotyczących rodziny jako środowiska wychowawczego może wnieść istotny wkład do ogólnego dorobku nauk społecznych.

Prezentowany tom jest ilustracją wspomnianego, wieloaspektowego ujmowania problematyki rodziny i dziecka. Autorami zamieszczonych w nim tekstów są zarówno historycy wychowania, jak i pedagodzy. Dzięki nakładaniu się na siebie perspektywy pedagogicznej i historycznej problematyka rodziny i dziecka zyskuje głębię ujęcia, a aktualistyczne wnioski z badań pedagogicznych nabierają realnej wartości naukowej na tle uogólnień i refleksji natury historycznej.

Książka "Rodzina i dziecko w zmieniającym się świecie. Perspektywa historyczna i pedagogiczna" - Krzysztof Jakubiak, Romuald Grzybowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 295 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]