pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Wielkie wydarzenia a rozwój. Mechanizm i jego składowe na przykładzie EURO 2012

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 210 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373838482
ISBN: 978-83-7383-848-2
Data: 2017-04-27
32.16  39.90  7.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wielkie wydarzenia a rozwój. Mechanizm i jego składowe na przykładzie EURO 2012 - Marek W. Kozak - opis książki:

Prezentowana książka jest wynikiem ze wszech miar interesującego, oryginalnego, solidnie przygotowanego i obiecującego przedsięwzięcia naukowego. Dokonano w niej wiarygodnego zdiagnozowania analizowanej rzeczywistości w zakresie oceny wielowymiarowych efektów organizowania wielkich wydarzeń (igrzysk olimpijskich i wystaw światowych EXPO). Wywód poprowadzono logicznie i przekonująco. (...)
Niezależnie od swojej wartości epistemologicznej praca Marka W. Kozaka powinna także pomagać w rozwiązywaniu praktycznych problemów istotnych w polityce regionalnej i lokalnej. Jej celem jest jednocześnie wyjaśnienie różnorodności oraz konsekwencji wynikających z przeprowadzenia globalnych wydarzeń masowych, a kompleksowe rozwiązanie epistemologiczne w formie modelu: "Mechanizm - główni aktorzy (interesariusze) i powiązania stanowi podstawę do zrozumienia realnego świata organizacji wielkich wydarzeń.

z recenzji prof. Jacka Kaczmarka (UŁ)
Marek W. Kozak
Dr hab., prof. UW, pracownik Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG). Ukończył Uniwersytet Warszawski (1980). Doktorat zrobił w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN (1986), a habilitację w Instytucie Studiów Politycznych PAN (2009). W latach 1991-2014 był pracownikiem administracji centralnej i instytucji skarbu państwa. Od 2012 r. profesor UW. Wykłada politykę regionalną (i spójności) UE, ewaluację oraz turystykę w rozwoju. Jest członkiem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, Regional Studies Association, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, a także ekspertem UE, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz różnych instytucji badawczych. Współkoordynuje sieć badawczą Regional Studies Association "Turystyka i Rozwój Regionalny". Kierował zespołem EUROREG w ramach projektu międzynarodowego HORIZON 2020 COHESIFY. Autor przeszło 200 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Książka „Wielkie wydarzenia a rozwój. Mechanizm i jego składowe na przykładzie EURO 2012” - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 210 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielkie wydarzenia a rozwój. Mechanizm i jego składowe na przykładzie..."
Marek W. Kozak - autor m.in.:
Poza systemem. Instytucje i społeczeństwo - okładka książki
Poza systemem. Instytucje i społeczeństwo Maria Jarosz, Marek W. Kozak;
Eksplozja nierówności? - okładka książki
Eksplozja nierówności? Maria Jarosz, Marek W. Kozak ;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: