pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kultura masowa. Krytyka i obrona. Seria: Biblioteka socjologiczna
Tytuł książki:

Kultura masowa. Krytyka i obrona. Seria: Biblioteka socjologiczna

Autor książki:

Antonina Kłoskowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 484 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788301166717
ISBN: 978-83-0116-671-7
Data: 2014-07-28
52.72  59.00  6.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Książka jest klasyczną pracą z socjologii kultury analizującą powstanie i rozwój tytułowejkultury masowej". Autorka definiuje przedmiot oraz opisuje rozwój tego zjawiska w Polsce i na świecie w kontekście szerszych rozważań na temat zmian zachodzących w kulturze i społeczeństwie. Analiza zaskakuje trafnością spostrzeżeń dotyczących mechanizmów kultury masowej i przewidywań jej dalszego rozwoju. Szczególnie dziś, kiedy kultura masowa odgrywa coraz większą rolę, warto przyjrzeć się jej przez pryzmat naukowej refleksji.

O wartości Kultury masowej, jednego z dzieł, które przyczyniło się do ugruntowania pozycji Antoniny Kłoskowskiej w świecie naukowym, świadczy to, iż mimo upływu wielu lat od ukończenia tej pracy, jest ona nadal aktualną analizą mechanizmów tak szybko rozwijającego się zjawiska.

Książka ta jest nie tylko niezbędnym podręcznikiem dla socjologów i innych osób zajmujących się problematyką kultury, ale może być także inspirującą lekturą dla tych, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem i publikowaniem tekstów ważnych dla szeroko pojętej kultury- wydawców, redaktorów, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, literatów oraz studentów kierunków społecznych i humanistycznych.

Książka "Kultura masowa. Krytyka i obrona. Seria: Biblioteka socjologiczna" - Antonina Kłoskowska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 484 stron i została wydana w 2012 r. Cena 52.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Społeczne tworzenie rzeczywistości. - okładka książki
Społeczne tworzenie rzeczywistości. Traktat z... Peter L. Berger, Thomas Luckmann