pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sychar. Wygrać trudne małżeństwo
Tytuł książki:

Sychar. Wygrać trudne małżeństwo

Autor książki:

Jacek Pulikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fides
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 303 s.
Wymiar: 150x200 mm
EAN: 9788361860945
ISBN: 978-83-6186-094-5
Data: 2020-07-24
24.05  25.28  1.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zdaję sobie sprawę, że sięgnie po tę książkę wiele osób, których życie nie wygląda różowo. Także to życie sakramentalne, małżeńskie. Żyjąc w katolickim małżeństwie, niejednokrotnie mamy możliwość przekonać się aż nadto wyraźnie, że sakrament wcale nie gwarantuje życia bezproblemowego i lekkiego. Nie, on jest gwarancją czegoś o wiele, wiele cenniejszego: że we wszystkim, cokolwiek nas spotyka, jest obecny żywy Bóg, Jezus Chrystus. Bóg zawsze daje nam jakąś trudność, a my nie zawsze rozumiemy, dlaczego. Mimo to powinniśmy wierzyć, że trudności mają sens, one są darem i łaską, jak wszystko, cokolwiek otrzymujemy bo poprzez trudności mamy wzrastać do świętości.
Zauważmy, na czym polega zasadnicza różnica między rozwodem a separacją: rozwód otwiera drogę, przynajmniej cywilnoprawną, do zawarcia następnego małżeństwa czyli do legalnego względem prawa cudzołóstwa do końca życia. Jeżeli ja, mąż, jestem odpowiedzialny za zbawienie żony, to nie powinienem jej ułatwiać cudzołóstwa, wręcz przeciwnie, powinienem robić wszystko, żeby jej to utrudnić, bo na moim sumieniu leży jej zbawienie. I odwrotnie. Zgoda na rozwód spowoduje, że druga strona może wejść w cudzołożny związek w majestacie prawa cywilnego, legalnie, a przecież cudzołoży i być może do końca życia będzie cudzołożyć. A gdzie moja troska o jej zbawienie Więc nigdy nie doradzałem nikomu rozwodu i mam zamiar tak wytrwać do końca życia.
Jacek Pulikowski

Książka "Sychar. Wygrać trudne małżeństwo" - Jacek Pulikowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fides. Książka posiada 303 stron i została wydana w 2020 r. Cena 24.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Pulikowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
W górę serca. Droga do duchowego - okładka książki

W górę serca. Droga do duchowego pokoju

Fulton J. Sheen, Maria Wolak
Razem czy osobno? - okładka książki

Razem czy osobno?

Jacek Pulikowski
Produkty podobne:
Sychar. Znowu razem - okładka książki

Sychar. Znowu razem

praca zbiorowa