pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Miłość piękna, choć trudna

Autor książki:

Mieczysław Guzewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 195x135 mm
EAN: 9788372560407
ISBN: 978-83-7256-040-7
Data: 2021-06-15
23.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jezus Chrystus jest Głową Kościoła - to wiadomo. Jest Zbawcą - oczywiście. Kościół jest i ma być Mu poddany - ok. Ale: żona ma być poddana mężowi?! I to we wszystkim? Ma być uległa, potulna, uniżona? Może jeszcze ma prać, sprzątać, gotować, na kolanach szorować podłogę? A mąż co, będzie leżał i pachniał? No chyba nie w dzisiejszych czasach. Nie po to kilkaset lat temu walczono o prawa kobiet, by teraz zrzec się wszystkiego na rzecz chcących dominować mężczyzn
Tak mniej więcej wygląda najpopularniejsza interpretacja piątego rozdziału Listu do Efezjan. Mieczysław Guzewicz pokazuje, że nie tędy droga. Jedno, wyrwane z kontekstu zdanie, zaburza odbiór całego tekstu i skutecznie zniechęca do dalszego czytania. Autor udowadnia, że św. Paweł nie to miał na myśli (a właściwie nie tylko to). Celem książki jest próba wyjaśnienia zarówno tego budzącego kontrowersje zdania, jak i całego piątego rozdziału Listu do Efezjan. Bo św. Paweł chce, aby małżonkowie jeszcze głębiej poznali niezwykłość i bogactwo posiadanego skarbu, jakim jest ich sakramentalny związek.

Książka "Miłość piękna, choć trudna" - Mieczysław Guzewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Pomoc. Misjonarzy Krwi Chrystusa. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2021 r. Cena 23.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]