pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

W poszukiwaniu podstaw badań ejdetycznych w perspektywie fenomenologicznej. na podstawie koncepcji Edmunda Husserla

autor:

Andrzej Ryk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 108 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378509714
ISBN: 978-83-7850-971-4
Data: 2016-03-16
12.98  16.00  3.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

W poszukiwaniu podstaw badań ejdetycznych w perspektywie fenomenologicznej. na podstawie koncepcji Edmunda Husserla - Andrzej Ryk - opis książki:

Celem pracy była próba ukazania możliwości zastosowania fenomenologii Edmunda Husserla do teorii i praktyki badawczej w pedagogice. Aby to uczynić, najpierw przedstawiono próbę rekonstrukcji najważniejszych wątków myślowych fenomenologii Husserla. Okazało się, iż myśl twórcy fenomenologii jest niezwykle płodna i inspirująca zarówno w oryginalnej, choć ciągle nie w pełni odczytanej jeszcze formie, jak i w jej różnorodnych kontynuacjach i interpretacjach (Heidegger, Ingarden, Stein, Tischner, Lévinas, Schütz i wielu innych).

Analiza wydatnie ukazała, iż myśl fenomenologiczna znalazła swój "oddźwięk" niemal we wszystkich współczesnych prądach i kierunkach filozoficznych. Nie mniejszą rolę fenomenologia Husserla odegrała w rozwijających się bardzo dynamicznie naukach społecznych: socjologii, psychologii czy pedagogice.

Niniejsza monografia to próba zasygnalizowania najważniejszych, jak się wydawało, dróg i ścieżek wykorzystania fenomenologii w nowych obszarach i polach znaczeń. Jednocześnie autor ma świadomość, że dokonany wybór ma charakter selektywny i nie w pełni reprezentatywny. W związku z tym pojawia się potrzeba prowadzenia dalszych poszukiwań i badań analitycznych, aby w pełni i wielostronnie ukazać różnorodne wątki i ścieżki aplikacji myśli fenomenologicznej we współczesnych teoriach i praktykach badawczych realizowanych w naukach szczegółowych.

Książka „W poszukiwaniu podstaw badań ejdetycznych w perspektywie fenomenologicznej. na podstawie koncepcji Edmunda Husserla” - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 108 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W poszukiwaniu podstaw badań ejdetycznych w perspektywie fenomenologicznej...."
Andrzej Ryk - autor m.in.:
Produkty podobne:
Wartość pracy w percepcji młodzieży - okładka książki
Wartość pracy w percepcji młodzieży stojącej u... Danuta Wosik-Kawala, Ewa Sarzyńska-Mazurek