pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 912 s.
EAN: 9788382863741
ISBN: 978-83-8286-374-1
Data: 2022-08-23
236.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W komentarzu w przystępny sposób omówiono przepisy dotyczące zawodu lekarza i lekarza dentysty - zasady i standardy jego wykonywania oraz powinności i obowiązki związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Przedstawiono wymagania i warunki uzyskiwania prawa wykonywania zawodu lekarza oraz sytuacje powodujące jego czasowe zawieszenie lub utratę. Ponadto omówiono problematykę dopuszczenia do wykonywania w Polsce zawodu lekarza tych osób, które ukończyły studia medyczne za granicą, nie tylko w innych krajach Unii Europejskiej, lecz także w tzw. państwach trzecich. Wyjaśniono przepisy prawa unijnego związane z wzajemnym uznawaniem kwalifikacji oraz swobodnym przepływem usług medycznych.

W najnowszym wydaniu omówiono zmiany systemu kształcenia lekarzy dotyczące zasad przeprowadzania Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego, a także kształcenia podyplomowego lekarzy w postaci podyplomowego stażu, szkolenia specjalizacyjnego, Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego oraz innych form profesjonalnego rozwoju. Uwzględniono również nowe regulacje dotyczące zasad przeprowadzania eksperymentów medycznych na ludziach, związane z funkcjonowaniem opieki zdrowotnej podczas pandemii COVID-19 i dopuszczeniem ukraińskiego personelu medycznego do wykonywania zawodu w Polsce.

Komentarz jest dziełem zarówno wykładowców akademickich, jak i prawników praktyków - wybitnych znawców prawa medycznego w Polsce. Większość autorów zajmuje też własne stanowisko w kwestiach wątpliwych lub spornych, zwykle szeroko i przekonująco je uzasadniając.

Publikacja jest przeznaczona dla lekarzy i lekarzy dentystów, przyszłych adeptów tych zawodów, organów samorządu zawodowego lekarzy, a także pacjentów. Będzie również ważnym źródłem informacji dla prawników praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych i prokuratorów w sprawach dotyczących problematyki lekarskiej i medycznej.

Książka "Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 912 stron i została wydana w 2022 r. Cena 236.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.