pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1292 s.
EAN: 9788383286020
ISBN: 978-83-8328-602-0
Data: 2023-07-04
283.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja w sposób przystępny omawia najważniejszą ustawę określającą zasady funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Książę opracowali prawnicy praktycy, w tym również pracujący od wielu lat w Narodowym Funduszu Zdrowia, na co dzień stykający się z problemami finansowania świadczeń ze środków publicznych.

W czwartym wydaniu omówiono ostatnie zmiany w systemie ochrony zdrowia, w tym m.in.:
- nowe zasady dotyczące centralizacji procesu kontroli w zarządzaniu Narodowym Funduszem Zdrowia;
- utworzenia Funduszu Medycznego w celu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej;
- zmiany w organizacji Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące modyfikacji systemu opracowania i wdrażania map potrzeb zdrowotnych oraz odnoszące się do systemu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej.

Oprócz przedstawienia poglądów, zaprezentowano praktyczne rozwiązania dotyczące zastosowania przepisów komentowanej ustawy w praktyce, jak również bogaty wybór literatury i orzecznictwa sądów powszechnych i administracyjnych.

Książka jest przeznaczona dla pracowników oraz właścicieli podmiotów leczniczych publicznych i niepublicznych. Ponadto może stanowić cenną lekturę dla pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. Zainteresuje również sędziów, radców prawnych i adwokatów.

Książka "Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1292 stron i została wydana w 2023 r. Cena 283.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.