pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Urobieni. Reportaże o pracy. Seria: Reprotaż

Autor książki:

Marek Szymaniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788380496927
ISBN: 978-83-8049-692-7
Data: 2018-06-20
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ponad półtora miliona ludzi pracujących w Polsce żyje w ubóstwie. Przeciętny Polak przepracowuje w roku niemal dwa tysiące godzin, co daje nam drugie miejsce w rankingu najbardziej zapracowanych krajów w Unii Europejskiej. Choć spędzamy w pracy prawie jedną trzecią swojego życia, wciąż niewiele wiemy o mechanizmach rynku pracy i nierównościach panujących wśród zatrudnionych w innych branżach.

Pracownik fabryki, ochroniarz na osiedlu nowych bloków, właściciel budki z zapiekankami, szefowa związku zawodowego w sieci hipermarketów, kierownik call center i wielu innych - to właśnie oni, niewidzialni pracownicy, choć wciąż słyszą zapewnienia o perspektywie poprawy swojego losu, nie czują się beneficjentami systemu, w którym przyszło im żyć. Bo jak powiedział jeden z bohaterów: "jesteśmy tylko trybikami".

Zbiór reportaży "Urobieni" ujawnia niewygodną prawdę o polskim rynku pracy. Opowiada historie zarówno tych, którzy w 1989 zostali siłą wtłoczeni w nowy model gospodarczy, jak i tych, których ukształtował dziki, nadwiślański kapitalizm lat dziewięćdziesiątych. Niepewność jutra, spychający w ubóstwo wyzysk, pogarda dla słabszych i rosnąca frustracja tworzą gorzką opowieść o codzienności milionów Polaków.

Książka "Urobieni. Reportaże o pracy. Seria: Reprotaż" - Marek Szymaniak - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2018 r.