pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gdzie narozrabiał kruk

Autor książki:

Andrzej Piotrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788381395496
ISBN: 978-83-8139-549-6
Data: 2021-02-08
29.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Sachalin i Wyspy Kurylskie to jedne z najsłabiej udokumentowanych zakątków świata. Książka ta więc jest unikatowa na polskim rynku reportaży podróżniczych.
W czasach kiedy świat się skurczył, kiedy wszędzie można dotrzeć w zaledwie 48 godzin, kiedy nawet najdalsze zakątki ziemi to miejsca już oswojone przez człowieka, okazuje się, że są rejony nietknięte ludzką ręką.
Andrzej Piotrowski przyrodnik, muzealnik, podróżnik i fotograf odkrywa dla nas taką właśnie Rosję. Archipelagi bezludnych wysp, kilometry plaż, na których nie znajdziemy śladu ludzkiej stopy, rzeki pełne ryb, rzadko odwiedzane pasma górskie i olbrzymie przestrzenie porośnięte tajgą. A brunatne niedźwiedzie, amurskie tygrysy, koty bez ogona, kłębowiska łososi na tarle, ponad metrowe amonity, wiśniowe bursztyny, wulkany błotne, tunele lawowe to tylko niektóre z tamtejszych cudów.
To opowieść nie tylko o dalekiej podróży i przyrodzie, ale też o zaskakujących spotkaniach i wielkim sercu mieszkańców tych krain, które są położone jak pisze sam autor dalej niż daleko, wzbogacona o polskie wątki, jak choćby losy Bronisława Piłsudskiego, mapy oraz oryginalne zdjęcia.

Książka "Gdzie narozrabiał kruk" - Andrzej Piotrowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.