pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej

Autor książki:

Tomasz Owsiany

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788328713406
ISBN: 978-83-2871-340-6
Data: 2020-11-07
34.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gujana Francuska - dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Dziś skrawek Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Mozaika sztucznie zestawionych ze sobą kultur, współistniejących pod francuskim płaszczem. Departament, z którego startują rakiety kosmiczne, a ponad połowa mieszkańców żyje w formalnym ubóstwie.

Jak zależność od Francji wpływa na codzienność Gujańczyków? Czy jest dopustem czy przywilejem? Z tymi pytaniami autor wyrusza na spotkanie mieszkańców wybrzeża i dalekiego interioru. Pokazuje Gujanę widzianą ich oczyma, tworząc brawurową opowieść o świecie, którego nie znamy. Pięknym i trudnym zarazem. Świecie, w którym kolonialna przeszłość i neokolonialna teraźniejszość pozostają źródłem napięć.

"Nie, nie muszę już tam jechać. Nie wydłubię agrafką ze stopy jaj pchły piaskowej. Nie popłynę mętną autostradą rzeki w nieznane. Nie muszę. Tomek Owsiany już to za mnie zrobił. Dzięki Bogu. Czytam jego łotrzykowską opowieść z pogranicza Surinamu i Gujany, podziwiam reporterską uważność i przekonanie, z jakim odnajduje w tej głuszy Francję. I myślę o końcu świata. I magdalence."
Dariusz Fedor, redaktor naczelny Kontynentów
"Ponad osiem tysięcy kilometrów od Polski i tyle samo powodów, by je pokonać, żeby poznać kawałek Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Ja je już znam. Kolej na was."
Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik

Książka "Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej" - Tomasz Owsiany - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.