pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Długi taniec za kurtyną. Pół wieku armii radzieckiej w Polsce. Seria: Reportaż

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788380497887
ISBN: 978-83-8049-788-7
Data: 2019-01-11
25.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Pragniesz przeżyć przygodę swojego życia? Z nami zwiedzisz bunkry i poczujesz się jak Janek z Czterech pancernych!" - krzyczy tandetna ulotka. Manewry wojskowe, military shows, paintball dla znudzonych pracowników korporacji. Życie po życiu radzieckich poligonów, państwa w państwie, które rozporządzało nie tylko czołgami, śmigłowcami i głowicami atomowymi, ale prowadziło także szpitale, szkoły, kina i piekarnie. Po jednej stronie muru tęskniący za domem żołnierze, często niezdyscyplinowani, niedożywieni i prowadzący nielegalne biznesy, po drugiej - Polacy zbuntowani wobec agresji radzieckich sąsiadów, ale też skłonni do romansów i przyjaźni ponad podziałami.

Julia Wizowska - urodzona w Kazachstanie i wychowana w duchu szacunku dla sowieckich wojskowych, oraz Grzegorz Szymanik - Polak, wyrosły w pogardzie do armii radzieckiej, przybliżają historie bohaterów zza obu stron muru. Opisują życie w radzieckich bazach wojskowych i pokazują, w jaki sposób koszary "nieproszonej armii" przez dekady były codziennym elementem otaczającego nas krajobrazu. W ten sposób powstała reporterska opowieść o tym, co wrasta w człowieka niezauważone i potrafi być trwalsze niż beton i wieczne imperia.

Książka "Długi taniec za kurtyną. Pół wieku armii radzieckiej w Polsce. Seria: Reportaż" - Grzegorz Szymanik, Julia Wizowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r. Cena 25.89 zł. Zapraszamy na zakupy!