pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ukryta inteligencja hormonów

Autor książki:

Martie Haselton

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 135x206 mm
EAN: 9788381690713
ISBN: 978-83-8169-071-3
Data: 2019-04-29
Cena wydawcy: 28.22 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ukryta inteligencja hormonów to ukazanie geniuszu biologii kobiecego organizmu.
Czy wiedzieliście, że kobiety w okresie owulacji więcej chodzą, mniej jedzą, bardziej angażują się w życie towarzyskie, częściej spotykają się z mężczyznami i więcej flirtują? Albo o tym, że zespół napięcia przedmiesiączkowego mógł powstać w toku ewolucji po to, żeby kobiety mogły unikać nieodpowiednich partnerów? Kobiecy cykl hormonalny kryje inteligencję kształtowaną w ciągu całych eonów i zamiast odbierać zdolność racjonalnego myślenia jak głosi tradycyjna seksistowska opinia przynosi kobietom korzyści, jakich potrzebują, by odnosić sukcesy.
W prowokacyjnej, odwracającej dotychczasowy kierunek myślenia książce Martie Haselton, wybitna uczona zajmująca się badaniami nad seksualnością i cyklem owulacyjnym, poddaje głębokiej i odkrywczej analizie procesy wywierające daleko idący wpływ na nasze zachowania. Książka Ukryta inteligencja hormonów, zabawna i krzepiąca, oferuje kobietom możliwość spojrzenia na nowo w głąb własnego ciała, mózgu, związków i relacji międzyludzkich, ułatwiając im podejmowanie bardziej świadomych decyzji w kwestiach seksu, małżeństwa, przyjaźni i wielu innych.

Książka "Ukryta inteligencja hormonów" - Martie Haselton - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2019 r.