pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trzeba jeść. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka...
Tytuł książki:

Trzeba jeść. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska

Autor książki:

Marcin Kula

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788379010776
ISBN: 978-83-7901-077-6
Data: 2015-12-21
42.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trzeba jeść. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska - Marcin Kula - opis książki:

Głód jest uwarunkowany biologicznie. Twierdzenie to aż trywialne. Potężną część historii ludzkości można zreferować, wychodząc od potrzeby zdobywania przez ludzi pożywienia. Z podstawowych czynności i potrzeb ludzkich ta przysparza może i najwięcej kłopotów. Powietrza do oddychania w normalnych warunkach nie brakuje, od seksu można się powstrzymać, można się nie myć dopóki nas jakieś choroby nie dopadną... a pewne minimum jedzenia i picia musi być nieustająco zapewnione dla przeżycia. Jednocześnie, choćby z potocznego doświadczenia wiemy, że czasem jemy więcej, a czasem mniej. Nie jemy tylko dla zaspokojenia głodu. Posiłek to dla nas znaczący fakt, uwarunkowany kulturowo i zaspokajający nie tylko fi zjologiczne potrzeby. Całej gamy spraw, związanych z odżywianiem, nie wytłumaczymy biologią.

Książka „Trzeba jeść. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska” - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2015 r. Cena 42.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Trzeba jeść. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka..."
Marcin Kula - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: