pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trzeba pracować i produkować. Wykłady z socjologii historycznej. Seria:...
Tytuł książki:

Trzeba pracować i produkować. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska

Autor książki:

Marcin Kula

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 395 s.
Wymiar: 165x236 mm
EAN: 9788379010271
ISBN: 978-83-7901-027-1
Data: 2014-05-08
42.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trzeba pracować i produkować. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska - Marcin Kula - opis książki:

…Za komunizmu byliśmy pod wrażeniem, że ludzie na Zachodzie mieli mniej czasu od nas. Na Zachodzie nie obijali się, jak często u nas, ani nie siedzieli na plażach, jak w Brazylii. Tak się jakoś jednak składało, że gdy robotnicy z mało zmodernizowanej Polski pracowali na Zachodzie, to na ogół pracowali dobrze - a w każdym razie z większym wysiłkiem niż w kraju. W 1976 roku Mieczysław Rakowski, po odnotowaniu w swoich dziennikach faktu pogarszania się jakości polskich wyrobów, zapytał retorycznie oraz ironicznie: „Dlaczego nasz naród nie chce lepiej pracować Czyżby nie trafi ały do niego nieustanne apele wygłaszane przez Gierka niemal każdego dnia " Na takie pytanie można było odpowiedzieć, że reakcja Polaków przypominała reakcję rzekomo leniwych tubylców w krajach kolonizowanych przez Europejczyków. Jak wytłumaczyć reakcję jednych i drugich

Fragment książki

Książka „Trzeba pracować i produkować. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska” - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 395 stron i została wydana w 2014 r. Cena 42.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Trzeba pracować i produkować. Wykłady z socjologii historycznej. Seria:..."
Marcin Kula - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: