pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bilingwizm polsko-hiszpański w Argentynie. Drogi akulturacji polskich...
Książki »
Tytuł książki:

Bilingwizm polsko-hiszpański w Argentynie. Drogi akulturacji polskich emigrantów w Buenos Aires, Cordobie, Santa Fe oraz Misiones. Seria: Biblioteka Iberyjska

Autor książki:

Marta Guillermo-Sajdak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788379010516
ISBN: 978-83-7901-051-6
Data: 2015-04-17
42.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Bilingwizm polsko-hiszpański w Argentynie jest podsumowaniem trzyletnich badań nad dwujęzycznością Polonii argentyńskiej i ewolucją języka polskiego w tym kraju. Bohaterami rozprawy są reprezentanci czterech pokoleń polonijnych, którzy funkcjonowali i nadal funkcjonują w życiu codziennym w dwóch kulturach i w dwóch językach, prezentując różne modele bilingwizmu polsko-hiszpańskiego. Czytelnik ma przed sobą pracę, którą może rozpatrywać w trzech perspektywach: po pierwsze, jako jedną z wielu prac o Polonii w świecie i polszczyźnie poza granicami kraju; po drugie, jako nowe spojrzenie na dzieje Polonii argentyńskiej, widzianej z perspektywy ostatnich dwustu lat (1812-2012), jej bilingwizm polsko-hiszpański oraz dwukulturowość; po trzecie, jako próbę analizy dwujęzyczności zbiorowej Polonii i jej tożsamości.

Książka "Bilingwizm polsko-hiszpański w Argentynie. Drogi akulturacji polskich emigrantów w Buenos Aires, Cordobie, Santa Fe oraz Misiones. Seria: Biblioteka Iberyjska" - Marta Guillermo-Sajdak - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2015 r. Cena 42.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bilingwizm polsko-hiszpański w Argentynie. Drogi akulturacji polskich..."
Marta Guillermo-Sajdak - autor m.in.:
Produkty podobne:
(Nie)formalne imperium. Wielka - okładka książki
(Nie)formalne imperium. Wielka Brytania i Ameryka... Norbert Nowakowski, Marcin F. Gawrycki