pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Multikulturalizm jako religia polityczna
Tytuł książki:

Multikulturalizm jako religia polityczna

Autor książki:

Mathieu Bock-Cote

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pax
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 101x205 mm
EAN: 9788321120164
ISBN: 978-83-2112-016-4
Data: 2017-12-01
33.47  47.25  13.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor próbuje prześledzić korzenie ideologiczne multikulturalizmu, który zgłasza dziś aspiracje do przemiany zachodnich społeczeństw i który stał się bez mała religią polityczną naszych czasów. W jaki sposób do tego doszło? Jak zachodnim intelektualistom udało się narzucić pojęcie "szczególnych tożsamości?" W jaki sposób zdołali oni usunąć naszą "zwyczajną" tożsamość związaną z narodem czy rodziną? Co kryje się za kultem różnorodności? Początkiem tego procesu była rewolucja zainicjowana przez nową lewicę w maju 1968 roku. Dostrzegając powolny upadek marksizmu, nowa lewica uczepiła się pojęcia tożsamościowego egalitaryzmu, który miał się teraz stać nowym motorem historii. Krytyka zachodniej cywilizacji, dekonstrukcja tradycji, wymyślenie antyrasizmu - to tylko poszczególne etapy na drodze realizacji tego obłędnego projektu, który ostatecznie prowadzi do konfiskaty demokracji przez mniejszość. Analizując 50-letni okres życia intelektualnego od upadku marksizmu (na Zachodzie) do powstania kontrkultury - z jej kultem praw człowieka, ideologią antydyskryminacji, prymatem prawa nad polityką - nasz autor w sposób bezkompromisowy obnaża prawdziwe oblicze tego nowego autorytaryzmu kryjącego się pod niewinnie brzmiącym hasłem wielokulturowości.

Mathieu Bock-Côté jest socjologiem i wykłada na uniwersytecie w Quebeck. Jest autorem wielu książek i współpracownikiem licznych tytułów prasowych także w Europie.

Książka "Multikulturalizm jako religia polityczna" - Mathieu Bock-Cote - oprawa twarda - Wydawnictwo Pax. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r. Cena 33.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Państwo - społeczeństwo - religia - okładka książki
Państwo - społeczeństwo - religia we współczesnej... Maciej Mróz, Tomasz Dębowski (red.)