pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trzeba mieć pieniądze. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka...
Tytuł książki:

Trzeba mieć pieniądze. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska

Autor książki:

Marcin Kula

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 209 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788379010363
ISBN: 978-83-7901-036-3
Data: 2014-09-05
35.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trzeba mieć pieniądze. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska - Marcin Kula - opis książki:

Występujący w znacznej części naszej cywilizacji stosunek do pieniądza jako do czegoś złego przejął niejeden ruch utopijny i, z czasem, ruch socjalistyczny oraz komunistyczny (skądinąd też nieraz utopijne). Warto w tym kontekście przypomnieć przedstawienie Skrzypek na dachu. W jednym z jego epizodów młody socjalista rzuca pod adresem Tewje Mleczarza: „Pieniądze są plagą ludzkości!” (Tewje zwraca na to twarz ku niebu i woła: „Panie Boże, spuść na mnie więcej tych plag!”). Konsekwencją postawy reprezentowanej przez takich ludzi, młodych czy starszych, było swoiste odwrócenie się od pieniędzy w przemianie socjalistycznej. Biedni byli dobrzy - jak sankiuloci w Rewolucji Francuskiej - bogaci zaś co najmniej podejrzani. Kupcy i bankierzy byli chyba jeszcze gorsi niż fabrykanci.

fragment książki

Książka „Trzeba mieć pieniądze. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka Iberyjska” - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 209 stron i została wydana w 2014 r. Cena 35.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Trzeba mieć pieniądze. Wykłady z socjologii historycznej. Seria: Biblioteka..."
Marcin Kula - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: