pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tetralogia. Wikingowie

Autor książki:

Radosław Lewandowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: H.D.K. Lewandowska
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 1832 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788395749988
ISBN: 978-83-9574-998-8
Data: 2023-09-04
156.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

CZTERY TOMY SAGI O WIKINGACH TO PODRÓŻ NIE TYLKO CZASIE, ALE I PO KONTYNENTACH ŚREDNIOWIECZNEGO ŚWIATA. AKCJA BOWIEM ROZGRYWA SIĘ W KRAJACH SKANDYNAWSKICH, NA TERENACH DZISIEJSZEJ PORTUGALII, HISZPANII, WŁOCH, POLSKI, UKRAINY I ROSJI, TURCJI I AMERYKI PÓŁNOCNEJ.

Autor celowo pominął państwa północnej Europy, gdzie obecność wikingów została wyczerpująco przedstawiona w powieściach pisarzy anglojęzycznych. Dzięki temu jednak Czytelnik pozna nieco mniej znane fakty z dziejów średniowiecznych Skandynawów, wpisane barwnie w konwencję awanturniczo-przygodową tej serii.

Napisana żywym, wartkim językiem historia pozwala Czytelnikowi poczuć się uczestnikiem, a nie tylko obserwatorem wydarzeń: ruszyć na wyprawę, spotkać się z bogami, kochać po raz pierwszy, spiskować, toczyć wraz z kamratami lądowe i morskie bitwy. Więcej, udaje się bowiem spojrzeć na świat rosnącego w siłę chrześcijaństwa, prężącego muskuły islamu czy kochających równowagę północnoamerykańskich Indian oczyma młodego wikinga, dla którego Odyn i Walhalla były dotąd wszystkim.

Nie jest to jednak saga pisana z myślą o bardzo młodym czytelniku. W powieściach nie brakuje zarówno wydarzeń o okrutnym zabarwieniu, jak i czystego, nieskrępowanego seksu - prawdziwe życie w średniowiecznych realiach.

Dla miłośniczek i miłośników serialu Wikingowie tetralogia będzie wspaniałym uzupełnieniem historii o wojownikach z dalekiej Północy. Odnajdziecie w niej ulubionych bohaterów, ale w nieco innych, historycznych szatach.

Książka "Tetralogia. Wikingowie" - Radosław Lewandowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo H.D.K. Lewandowska. Książka posiada 1832 stron i została wydana w 2023 r. Cena 156.40 zł. Zapraszamy na zakupy!