pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Technika Jiu-Jitsu. Jiu-Jitsu Tricks

Autor książki:

K. Saito

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wojownicy
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
EAN: 9788366988279
ISBN: 978-83-6698-827-9
Data:2021-11-18
Cena wydawcy: 34.90 zł zapowiedź

Opis książki:

"Ju-Jitsu jest sztuką, której nie można nauczyć się w jeden dzień. Postaram się tak opisać techniki pokazane w książce, aby nawet dziecko było w stanie je zrozumieć, jednak nie sądzę, aby przeciętny młody człowiek mógł wykonać je z powodzeniem od razu po obejrzeniu zdjęć, z kilku powodów, które zostaną wyjaśnione później.

Do pewnego stopnia Ju-Jitsu jest w Japonii tym, czym boks w Ameryce i Anglii. Mimo, że niewielu faworytów jest ekspertami, tak jak tylko niektórzy bokserzy są mistrzami, to każdy Japończyk zna kilka chwytów i kontr, tak jak chłopcy znają podstawy boksu.

Aby zostać mistrzem boksu, człowiek musi spotkać i pokonać wielu przeciwników oraz przejść przez wiele ciężkich kursów treningowych. Musiał nabyć swoje umiejętności i uczynić z niech pożytek. Tak samo jest z Japończykami i Ju-jitsu.

Japończyk nie może zostać mistrzem od razu po opanowaniu podstaw. Musi być wyszkolony psychicznie i fizycznie, musi zahartować zewnętrzne krawędzie swoich rąk, aby mógł zadać cios bez zranienia siebie, musi posiadać rozwinięte mięśnie szyi oraz mieć je pod tak doskonałą kontrolą, aby mógł odeprzeć atak i wykonać chwyt. Musi trenować swoje mięśnie nie dla siły, ale dla ekstremalnej szybkości, musi być szybki w myśleniu jak i w działaniu."
K. Saito (1912)

Książka "Technika Jiu-Jitsu. Jiu-Jitsu Tricks" - K. Saito - oprawa miękka - Wydawnictwo Wojownicy. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2021 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]