pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szafranu

Autor książki:

Martin Widmark

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788377760062
ISBN: 978-83-7776-006-2
Data: 2011-11-08
17.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Z Supersamu w Valleby skradziono cały zapas szafranu, najdroższej przyprawy świata. Święta Bożego Narodzenia są zagrożone - trudno je sobie wyobrazić bez szafranowych bułeczek! Lasse i Maja oferują pomoc w odnalezieniu sprawcy, ale kierownik sklepu wyprasza ich za drzwi. Na szczęście już wcześniej zdążyli poczynić szereg obserwacji. Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Do końca 2011 roku w Polsce ukazało się 14 tytułów: Tajemnica diamentów, Tajemnica hotelu, Tajemnica cyrku, Tajemnica kawiarni, Tajemnica mumi, Tajemnica kina, Tajemnica pociągu, Tajemnica gazety, Tajemnica szkoły, Tajemnica złota, Tajemnica zwierząt, Tajemnica meczu, Tajemnica szafranu, Tajemnica biblioteki .
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również Brązową księgę oraz Srebrną księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów - a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

Książka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szafranu" - Martin Widmark - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2011 r. Cena 17.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.