pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica galopu

Autor książki:

Martin Widmark

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788377760284
ISBN: 978-83-7776-028-4
Data: 2012-10-17
21.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

W Valleby odbywają się wyścigi konne. Widzowie obstawiają wybrane konie. Zgodnie z przewidywaniami trzech doświadczonych jeźdźców od razu zostawia w tyle debiutantkę Sarę Bernard. Ale co to Najlepsze konie nagle tracą siły, zwalniają i zaczynają się dziwnie zachowywać. Lasse i Maja podejrzewają, że kryje się za tym jakiś spisek...

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Do końca 2012 roku w Polsce ukazało się 17 tytułów: Tajemnica diamentów, Tajemnica hotelu, Tajemnica cyrku, Tajemnica kawiarni, Tajemnica mumii, Tajemnica kina, Tajemnica pociągu, Tajemnica gazety, Tajemnica szkoły, Tajemnica złota, Tajemnica zwierząt , Tajemnica meczu, Tajemnica szafranu , Tajemnica biblioteki, Tajemnica miłości, Tajemnica kempingu i Tajemnica galopu .

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Polecamy również Brązową księgę, Srebrną księgę oraz Złotą księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów - a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

Książka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica galopu" - Martin Widmark - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2012 r. Cena 21.12 zł. Zapraszamy na zakupy!