pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica pociągu

Autor książki:

Martin Widmark, Helena Willis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 150x220 mm
EAN: 9788360963791
ISBN: 978-83-6096-379-1
Data: 2010-05-13
19.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

W wagonie bagażowym przewożona jest duża suma pieniędzy. Transport nadzoruje komisarz policji. Tym samym pociągiem jadą Lasse i Maja. Nagle pociąg gwałtownie się zatrzymuje. Ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa! Ale to nie wszystko - zniknął worek z pieniędzmi! Na szczęście Lasse i Maja poczynili już pewne obserwacje!
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać - duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji, trzymająca w napięciu akcja, a wszystko w formacie prawdziwej powieści. Co wcale nie znaczy, że po książki o Lassem i Mai nie sięgają również bardziej wprawni czytelnicy!

Książka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica pociągu" - Martin Widmark, Helena Willis - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2011 r. Cena 19.62 zł. Zapraszamy na zakupy!