pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni

Autor książki:

Jan Rzymełka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 205x280 mm
EAN: 9788379997640
ISBN: 978-83-7999-764-0
Data: 2016-09-21
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sztambuch (pamiętnik, kronika) to gotowa do wypełniania książka z tablicami, które ułatwią nam poruszanie się po zakamarkach genealogii, tajemnicach i archiwach rodzinnych. Uzupełniając rubryki sztambucha zbudowanego na bazie ponad 20 lat doświadczeń autora, możemy poznać historię swojego rodu. Odpowiemy sobie na wiele szczegółowych pytań:

- jakie są korzenie mojej rodziny?

- skąd i kiedy przybyli moi przodkowie?

- kiedy pojawiło się w dokumentach nazwisko mojej rodziny?

- jakie cechy fizyczne, jakie talenty, mam po kądzieli (czyli po matce), a jakie po mieczu (czyli po ojcu)?

Sztambuchem docieramy do świata prawdziwego, aczkolwiek trochę zakurzonego, nie zawsze wygodnego dla własnego sumienia, ale za to dalekiego od zafałszowań. Będziemy mogli odkryć tajemnicze historie bliskich, tragedie i romanse przodków. Przekonamy się, że warto zbierać pamiątki nie tylko po rodzicach i dziadkach. Ponadto, poszukiwanie prawdy o rodzinie, fascynujące i romantyczne zajęcie na wiele lat, daje poczucie zakorzenienia.

Wypełniony Sztambuch pozwoli nam zbudować drzewo genealogiczne (jego schemat znajdziemy wewnątrz). Będzie stanowić również relikwię rodzinną, którą można przekazać swoim dorosłym dzieciom, wnukom, aby kontynuowali poszukiwania. To wspaniały podarunek na urodziny, maturę, ślub czy złote gody.

Książka "Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni" - Jan Rzymełka - oprawa twarda - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2016 r.