pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Szkolnictwo powszechne i oświata pozaszkolna w województwie poleskim w latach 1919-1939

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 560 s.
EAN: 9788375455533
ISBN: 978-83-7545-553-3
Data: 2014-12-29
72.52  79.00  6.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Szkolnictwo powszechne i oświata pozaszkolna w województwie poleskim w latach 1919-1939 - Andrzej Smolarczyk - opis książki:

"Praca Andrzeja Smolarczyka jest bogata materiałowo, ujmuje problem szkoły powszechnej dla mniejszości narodowych na terenie województwa polskiego w okresie międzywojennym na dobrze zarysowanym i udokumentowanym tle społecznym, politycznym i kulturalnym. (...) Głównym problemem interesującym Autora jest pytani o sens i cel polityki oświatowej władz polskich w stosunku do mniejszości narodowych na badanym terenie. Autor przedstawił jej asymilacyjny charakter i dostosowane do tego postanowienia prawne, politykę personalną, metody zarządzania i aparat administracyjny. Ukazał także reakcję na tę politykę mniejszości narodowych i formy kompensacyjne, m.in. przez oświatę dorosłych, działalność kulturalną (...)." prof. dr hab. Kalina Bartnicka "Ze względu na bogactwo wykorzystanego materiału źródłowego i problemowe podejście do tematu praca Andrzeja Smolarczyka stanowi istotny wkład do badań nad politycznymi, społecznymi i kulturalnymi dziejami Polski okresu międzywojennego, przynosząc wiele nowych informacji, ustaleń i ciekawych interpretacji. (...) Otrzymaliśmy nie tylko solidnie opracowany obraz stanu ilościowego i jakościowego publicznego i prywatnego szkolnictwa powszechnego oraz instytucji oświaty pozaszkolnej, ale przede wszystkim charakterystykę kształtowania się polityki oświatowej Polski wobec mniejszości narodowych zamieszkujących województwo poleskie oraz walki mniejszości białoruskiej i ukraińskiej o powszechną szkołę publiczną w języku narodowym we wszystkich jej przejawach (...)." prof. dr hab. Joanna Schiller-Walicka

Książka „Szkolnictwo powszechne i oświata pozaszkolna w województwie poleskim w latach 1919-1939” - oprawa twarda - Wydawnictwo ASPRA-JR.

Książka posiada 560 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szkolnictwo powszechne i oświata pozaszkolna w województwie poleskim..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia - okładka książki
Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia Maria Jedlińska-Adamus
Produkty podobne: