pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Szkody w majątku pracodawcy
Tytuł książki:

Szkody w majątku pracodawcy

Autor książki:

Krzysztof Korociński

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 318 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375567618
ISBN: 978-83-7556-761-8
Data: 2015-08-11
69.33  96.00  26.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Niniejsza publikacja omawia w sposób kompleksowy aspekty funkcjonowania problematyki szkodowej w zakładzie pracy. Książka zawiera szereg ważnych informacji dla pracodawców zarządzających zakładami pracy oraz dla osób - sprawców wyrządzenia szkód w mieniu zakładu pracy. Autor szczegółowo omawia m.in.: - pojęcie szkody w oparciu o literaturę specjalistyczną oraz o orzecznictwo sądowe, - odpowiedzialność pracodawcy opisując istotne czynniki sprzyjające przyczynom powstania szkód wraz z zasadami odpowiedzialności pracodawców, - odpowiedzialność cywilną z tytułu wyrządzenia szkody z uwzględnieniem restytucji naturalnej i pieniężnej, - odpowiedzialność majątkową funkcjonariuszy publicznych wskazując sytuacje, kiedy to Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie funkcjonariusza publicznego, - procedurę postępowania pracodawcy, w sytuacji wyrządzenia szkody w majątku pracodawcy, zwracając uwagę na zasady i tryb przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, - znaczenie kwalifikacji zawodowych pracowników, ich kompetencji pracowniczych oraz ich związków przyczynowo-skutkowych w zakresie szkód majątkowych, - odpowiedzialność odszkodowawczą pracownika z tytułu wyrządzenia szkody majątkowej z uwzględnieniem uregulowań prawnych w tym zakresie, - procedurę likwidacji szkód majątkowych w zakładzie pracy w oparciu o regulacje zawarte w Kodeksie cywilnym i Kodeksie pracy, - odpowiedzialność zawodową na gruncie szkód w mieniu pracodawcy w takich obszarach, jak kadry, finanse, księgowość, prawo czy podatki, - procedurę dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w sytuacjach wyrządzenia szkód w placówkach handlowych, - kwestie formalnoprawne uwolnienia się pracownika w sposób skuteczny od obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody w mieniu zakładu pracy, - okoliczności towarzyszące zawarciu ugody pomiędzy pracodawcą a pracownikiem - sprawcą szkody, - wzajemne relacje towarzyszące szkodom w postaci niedoborów i ich wpływ na podatek od towarów i usług (VAT), - ewidencję księgową typowych operacji gospodarczych związanych z tematyką szkodową.

Książka zawiera komplet dokumentów niezbędnych w każdym przedsiębiorstwie - autor opracował kilkanaście wzorów dokumentów przydatnych w sytuacji wystąpienia szkody w majątku pracodawcy.

Książka "Szkody w majątku pracodawcy" - Krzysztof Korociński - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 318 stron i została wydana w 2015 r. Cena 69.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Korociński - autor m.in.:
Produkty podobne:
Derekrutacja czyli jak skutecznie - okładka książki
Derekrutacja czyli jak skutecznie rozwiązać stosunek... Lucyna Brayshaw, Anna Chrobot, Ewa Konior
System Prawa Pracy. Tom 9. Prawo - okładka książki
System Prawa Pracy. Tom 9. Prawo rynku pracy Mirosław Włodarczyk (red.)