pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sytuacja utraty zdrowia. Problemy psychologiczne osób z kalectwem...
Tytuł książki:

Sytuacja utraty zdrowia. Problemy psychologiczne osób z kalectwem nabytym

Autor książki:

Barbara Dobrzańska-Socha

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 191 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788323335030
ISBN: 978-83-2333-503-0
Data: 2013-06-19
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Granice ryzyka. Paradygmat psychologiczny
Granice ryzyka. Paradygmat psychologiczny 32.27 zł pozycja dostępna!

Sytuacja utraty zdrowia. Problemy psychologiczne osób z kalectwem nabytym - Barbara Dobrzańska-Socha - opis książki:

Sytuacja utraty zdrowia. Problemy psychologiczne osób z kalectwem nabytym jest udaną i jak dotychczas jedyną próbą krytycznego scalenia istniejącej wiedzy teoretycznej dotyczącej sytuacji człowieka, który doznał straty związanej ze zdrowiem jako jednym z najważniejszych czynników funkcjonowania w swoim środowisku, zapewniającym mu nie tylko trwanie, ale i rozwój. Autorka, sięgając do różnych obszarów wiedzy psychologicznej, uwzględniła zarówno podejście patogenetyczne, jak i rozwojowy aspekt utraty zdrowia. Zbudowany przez nią obraz człowieka w sytuacji utraty charakteryzuje niezwykła subtelność rysunku. Szczególnie widoczne jest to w rozważaniach nad efektywnością radzenia sobie z utratą zdrowia, gdzie daje o sobie znać nie tylko wielka erudycja Autorki, ale także jej bogate doświadczenie badacza i terapeuty. Niezwykle cenne są próby określenia zjawiska odporności oraz analiza możliwych dróg wzmacniania człowieka w tym względzie.

Prezentowana monografia jest adresowana do grona specjalistów i studentów: psychologii, pedagogiki, rehabilitacji czy nauk społecznych, zainteresuje z pewnością także tych, którzy odczuwają potrzebę zatrzymania się i głębszego spojrzenia na świat ludzkich przeżyć. Warto, aby trafiła ona również do rąk psychologów praktyków służących pomocą psychologiczną i wsparciem coraz liczniejszym doświadczanym przez los pacjentom.

Z recenzji dr hab. Katarzyny Popiołek, prof. SWPS

Książka „Sytuacja utraty zdrowia. Problemy psychologiczne osób z kalectwem nabytym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 191 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Barbara Dobrzańska-Socha - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: