pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Smutek. Analiza psychologiczna
Tytuł książki:

Smutek. Analiza psychologiczna

Autor książki:

Andrzej Rynkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788373836952
ISBN: 978-83-7383-695-2
Data: 2014-04-14
23.27  29.40  6.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
W ostatnim czasie duże zainteresowanie zaczął wzbudzać nastrój, czyli stan o tak małej intensywności, że czasem umyka naszej uwadze. Nie ma on bezpośredniego wpływu na zachowania człowieka, nie stanowi impulsu do działania, nie wybija się na plan pierwszy w naszej świadomości, ale decyduje o tym, jak postrzegamy nasze otoczenie. Nastrój zabarwia wszystkie nasze myśli i dlatego jest w nich cały czas obecny. Dość szczególne miejsce wśród różnych jego rodzajów zajmuje smutek. Właściwie zawsze w myśleniu potocznym był uznawany za uciążliwy i całkowicie niepotrzebny. Książka ujmuje smutek w kontekście najpopularniejszych modeli nastroju i pokazuje, że w wielu sytuacjach jest on o wiele bardziej użyteczny niż nastroje przyjemne. Zawsze pozostaje odczuciem uciążliwym, a czasem nawet bolesnym, ale może przynosić korzyści w postaci usprawnienia niektórych procesów poznawczych czy uodpornienia na błędy postrzegania i ewaluacji.

Książka jest adresowana do studentów i badaczy zainteresowanych zależnościami między nastrojem i przetwarzaniem informacji oraz możliwościami, jakie dają w tej dziedzinie narzędzia psychofizjologiczne.

Książka "Smutek. Analiza psychologiczna" - Andrzej Rynkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2014 r. Cena 23.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Andrzej Rynkiewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Depresja - okładka książki
Depresja Janusz Krzyżowski
Depresja wieku podeszłego - okładka książki
Depresja wieku podeszłego Jill Manthorpe, Steve Iliffe