pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Terapia poznawcza zaburzeń lękowych
Tytuł książki:

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych

Autor książki:

Adrian Wells

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788323328995
ISBN: 978-83-233-2899-5
Data: 2010-03-01
51.32  58.80  7.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych - opis książki:

Zwięzły i praktyczny podręcznik terapii poznawczej przeznaczony zarówno dla doświadczonych psychoterapeutów, jak i dla tych, którzy stawiają w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki. Czytelnik znajdzie w nim:
- szczegółowe omówienie poznawczych modeli zaburzeń lękowych, włącznie z ich nowymi kierunkami rozwoju najnowsze zastosowania terapii poznawczej,
- przykłady kliniczne pokazujące zastosowanie technik terapeutycznych w prawdziwych sytuacjach,
- dokładną charakterystykę najważniejszych zaburzeń lękowych,
- informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii poznawczej.
Książka ta kładzie nacisk na projektowanie i wdrażanie interwencji "czystej" terapii poznawczej. Zawiera ogólne omówienie diagnozy i podstawowych cech terapii poznawczej, a także praktyczne wskazówki dotyczące opracowywania i wykonywania eksperymentów behawioralnych, zadań domowych oraz metod reatrybucji werbalnej. Na końcu zamieszczono kwiestionariusze, skale ocen oraz inne materiały, które można wykorzystać w pracy z pacjentem.
Adrian Wells wyczerpująco omówił w swej książce popznawczy model zaburzeń lękowych i pokazał, w jaki sposób szczegółowe poznwcze konceptualizacje konkretnych zaburzeń decydują o wyborze interwencji terapeutycznych. Książka ta zawiera najbardziej aktualną teorię zaburzeń lękowych, która w dużej części została stworzona przez autora. Doktor Wells przedstawiam wiele skutecznych, łatwych do zastosowania technik poznawczych i żywe przykłady z praktyki klinicznej. Wartość tej publikacji docenią zarówno studenci, jak i wytrawni terapeuci.
Aaron T.Beck

Książka "Terapia poznawcza zaburzeń lękowych" - Adrian Wells - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2010 r. Cena 51.32 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]