pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Związek dwojga. Psychoanaliza pary
Tytuł książki:

Związek dwojga. Psychoanaliza pary

Autor książki:

Willi Jürg

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundament
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788392519836
ISBN: 978-83-9251-983-6
Data: 2014-04-14
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Wstęp do psychoanalizy
Wstęp do psychoanalizy 51.35 zł pozycja dostępna!
Swoim pierwszym ukazaniem sięZwiązek dwojga" wywołał burzę w społeczeństwie. Wkrótce znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów, pozostawał w ciągłej sprzedaży i został rozprowadzony w łącznym nakładzie prawie trzystu tysięcy egzemplarzy. Przetłumaczony na dziesięć języków zajął miejsce wśród klasycznych pozycji psychologii i terapii par. Kolejne, gruntownie przemyślane edycje potwierdziły aktualność koncepcji zawartych w pierwszym wydaniu.

Mimo głębokich przemian związków partnerskich, również dzisiaj każdy człowiek tęskni za poczuciem bezpieczeństwa i możliwością bezwarunkowego otrzymywania opieki. Jednocześnie budzi się w nim lęk przed poddaniem się tej tęsknocie i utratą autonomii. Przeżywając tak sprzeczne uczucia, szuka rozwiązania w koluzji. Ta wspólna gra małżonków daje spełnienie pragnień, a zarazem umożliwia kontrolę partnera. Czym jest koluzja Jak nieświadome tęsknoty wpływają na wybór partnera i jakie trudności i konflikty z nich wynikają - to centralny temat tej książki.

Jürg Willi zyskał tą książką popularność nie tylko w środowisku psychologów, ale i wśród setek tysięcy czytelników, którzy do tej pory nie byli zainteresowani psychologią. Związek dwojga jest klasyczną pozycją literatury dotyczącej problematyki par. W nowym wydaniu, które oddajemy w państw ręce tematyka tej książki została poszerzona i zaktualizowana.

Koncepcja koluzji Willego to najbardziej uznana i popularna teoria wyjaśniająca powstawanie konfliktów w małzeństwach i parach. W książce została pokazna w niezwykle przystępny sposób oraz zilustrowana licznymi przykładami z praktyki terapeutycznej autora. Książka ta wzbogaciła w sposób istotny nie tylko pracę specjalistów, ale i życie wielu par.

Książka "Związek dwojga. Psychoanaliza pary" - Willi Jürg - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundament. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Smutek. Analiza psychologiczna - okładka książki
Smutek. Analiza psychologiczna Andrzej Rynkiewicz
Regulacja emocji w psychoterapii. - okładka książki
Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka Robert L. Leahy, Dennis Tirch, Lisa A. Napolitano