pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Związek dwojga. Psychoanaliza pary
książka:

Związek dwojga. Psychoanaliza pary

autor:

Willi Jürg

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundament
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788392519836
ISBN: 978-83-9251-983-6
Data: 2014-04-14
30.54  49.90  19.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Związek dwojga. Psychoanaliza pary - Willi Jürg - opis książki:

Swoim pierwszym ukazaniem sięZwiązek dwojga" wywołał burzę w społeczeństwie. Wkrótce znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów, pozostawał w ciągłej sprzedaży i został rozprowadzony w łącznym nakładzie prawie trzystu tysięcy egzemplarzy. Przetłumaczony na dziesięć języków zajął miejsce wśród klasycznych pozycji psychologii i terapii par. Kolejne, gruntownie przemyślane edycje potwierdziły aktualność koncepcji zawartych w pierwszym wydaniu.

Mimo głębokich przemian związków partnerskich, również dzisiaj każdy człowiek tęskni za poczuciem bezpieczeństwa i możliwością bezwarunkowego otrzymywania opieki. Jednocześnie budzi się w nim lęk przed poddaniem się tej tęsknocie i utratą autonomii. Przeżywając tak sprzeczne uczucia, szuka rozwiązania w koluzji. Ta wspólna gra małżonków daje spełnienie pragnień, a zarazem umożliwia kontrolę partnera. Czym jest koluzja Jak nieświadome tęsknoty wpływają na wybór partnera i jakie trudności i konflikty z nich wynikają - to centralny temat tej książki.

Jürg Willi zyskał tą książką popularność nie tylko w środowisku psychologów, ale i wśród setek tysięcy czytelników, którzy do tej pory nie byli zainteresowani psychologią. Związek dwojga jest klasyczną pozycją literatury dotyczącej problematyki par. W nowym wydaniu, które oddajemy w państw ręce tematyka tej książki została poszerzona i zaktualizowana.

Koncepcja koluzji Willego to najbardziej uznana i popularna teoria wyjaśniająca powstawanie konfliktów w małzeństwach i parach. W książce została pokazna w niezwykle przystępny sposób oraz zilustrowana licznymi przykładami z praktyki terapeutycznej autora. Książka ta wzbogaciła w sposób istotny nie tylko pracę specjalistów, ale i życie wielu par.

Książka „Związek dwojga. Psychoanaliza pary” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundament.

Książka posiada 360 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Związek dwojga. Psychoanaliza pary"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Terapia pary - okładka książki
Terapia pary Jurg Willi
Smutek. Analiza psychologiczna - okładka książki
Smutek. Analiza psychologiczna Andrzej Rynkiewicz
Psychologia dorastania. Zmiany - okładka książki
Psychologia dorastania. Zmiany rozwojowe w dobie... Anna Oleszkowicz, Alicja Senejko
Produkty podobne: