pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Terapia zabawą
Tytuł książki:

Terapia zabawą

Autor książki:

Garry L. Landreth

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788323341574
ISBN: 978-83-2334-157-4
Data: 2016-11-15
66.46  76.65  10.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Najnowsze badania wykazują skuteczność terapii zabawą w pracy z dziećmi z trudnymi zachowaniami, z zaburzeniami rozwojowymi, z niepełnosprawnościami, a także znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej.

Garry L. Landreth nie tylko omawia rozwój terapii zabawą i przedstawia podstawowe badania poświęcone tej formie pracy z najmłodszymi, ale także szczegółowo i w przystępny sposób uczy, jak budować relacje z dzieckiem, tak aby mogło ono w pełni wyrażać i odkrywać swoje Ja poprzez zabawę w celu optymalnego wzrostu i rozwoju.

W książce omówiono m. in. znaczenie zabawy w życiu dzieci, funkcje zabawy w procesie terapeutycznym, założenia zorientowanej na dziecko terapii zabawą, zasady dotyczące nawiązywania relacji z dziećmi, rolę terapeuty i rodziców w terapii zabawą. Terapeuci znajdą tutaj także szczegółowe wskazówki dotyczące organizacji pokoju zabaw oraz zalecanych zabawek i materiałów, sugestie, jak odnosić się do rodziców i jak wyjaśniać terapię zabawą oraz sugestie dotyczące reagowania na typowe problemy pojawiające się w pokoju zabaw.

"Proces nawiązywania relacji z dzieckiem, które doświadcza możliwości bycia sobą, jest nie do opisania i można go poznać tylko w chwilach, kiedy rzeczywiście jesteśmy razem. Moim zamiarem było otworzyć drzwi do tego, jak dziecko przeżywa, eksploruje, poznaje i tworzy świat pełnego zachwytu, ekscytacji, radości, smutku oraz jaskrawych barw życia".

- Garry L. Landreth, fragment z Przedmowy
"Terapia zabawą" to klasyka, a jednak tchnie nowością. Ta książka przypomina o tym, co najważniejsze - o szacunku, zrozumieniu, akceptacji. W świecie pełnym (stresujących) pytań "co powinno" dziecko i "jak to zrobić?", pomaga nam zatrzymać się i zapytać samo dziecko: "kim jesteś?". Lektura daje do myślenia. Dodatkowo przedstawia terapię zabawą w sposób uporządkowany i łatwy do wykorzystania we własnej praktyce. Polecam!
dr Diana Senator

Książka "Terapia zabawą" - Garry L. Landreth - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2016 r. Cena 66.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Samo życie - okładka książki

Samo życie

Wanda Półtawska
Wszystko o ADHD - okładka książki

Wszystko o ADHD

Linda J. Pfiffner
Jak mówić, żeby dzieci się uczyły - okładka książki

Jak mówić, żeby dzieci się uczyły

Adele Faber, Elaine Mazlish
Produkty podobne:
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego - okładka książki

Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci...

John Piacentini, Audra Langley, Tami Roblek
Terapia psychomotoryczna dzieci - okładka książki

Terapia psychomotoryczna dzieci metodą PROCUS...

Zofia Kułakowska, Maria Borkowska, Bożena Zychowicz
Terapia poznawcza uzależnień - okładka książki

Terapia poznawcza uzależnień

Aaron T. Beck, Fred D. Wright, Cory F. Newman, Bruce S. Liese