pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Synteza spaleniowa materiałów nanostrukturalnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323508335
ISBN: 978-83-235-0833-5
Data: 2011-11-23
42.41  44.00  1.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Materiały nanostrukturalne to podstawa nanotechnologii - "hitu " nauki i techniki XXI wieku. Dziedziny, która - wraz z niemal tysiącem produktów na rynku - wkroczyła już w nasze życie codzienne. Nanomateriały potrafimy produkować wieloma metodami,wciąż jednak poszukuje się nowych technik, efektywniejszych niż stosowane obecnie. Prezentowana w książce synteza spaleniowa, czyli autogeniczny i egzotermiczny proces typu redox, umożliwia otrzymanie wielu związków, przede wszystkim w obszarze tzw. ceramiki specjalnej i kompozytowej. Należą do nich węgliki, azotki, borki, krzemki czy cermetale, których produkcja na drodze wysokotemperaturowych procesów konwencjonalnych jest znacznie bardziej czaso- i energochłonna.
Synteza spaleniowa materiałów nanostrukturalnych to pierwsza polska monografia w tej dziedzinie, stąd jej - w dużej mierze - charakter podstawowy, miejscami zaś niemal popularnonaukowy. Przedstawia reakcje syntezy spaleniowej i ich produkty, charakteryzowane na poziomie rozpoznawczym, ale prezentuje również procesy wykorzystywane od dziesięcioleci, jak reakcja aluminotermiczna czy otrzymywanie węglika krzemu metodą Achesona. Dlatego grono potencjalnych czytelników tej książki jest szerokie: począwszy od studentów i doktorantów (uniwersytetów i politechnik) kierunków związanych z fizykochemią ciała stałego, aż po pracowników wyższych uczelni i instytutów naukowych. Uzupełniająca kolejne rozdziały bogata bibliografia, sięgająca prawie 1500 odnośników literaturowych, będzie pomocna w dotarciu do szczegółowych informacji źródłowych przydatnych specjalistom w tej dziedzinie i jej pokrewnym.

Książka "Synteza spaleniowa materiałów nanostrukturalnych" - Andrzej Huczko, Mateusz Szala, Agnieszka Dąbrowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2011 r. Cena 42.41 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]