pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Od nauki do Boga

Autor książki:

Peter Russell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biblioteka Nowej Ziemi
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 125x204 mm
EAN: 9788361897200
ISBN: 978-83-6189-720-0
Data: 2010-01-26
Przecena!!! 19.13  27.00  7.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Od nauki do Boga to synteza podejścia empirycznego i duchowego opartego na mądrościach Wschodu i Zachodu. To historia naukowca i jego studiów nad naturą świadomości - historia zatwardziałego ateisty studiującego matematykę i fizykę, który dzięki zetknięciu z duchowością urzeczywistnił syntezę mistycyzmu i nauki. Autor połączył odkrycia naukowe w dziedzinie fizyki, psychologii i filozofii, docierając do nowej wiedzy o świecie, w którym świadomość jest fundamentalną cechą kreacji.


Peter Russell zabiera nas w podróż z sali wykładowej Uniwersytetu Cambridge, gdzie studiował ze Stephenem Hawkingiem, do buddyjskiego klasztoru u stóp Himalajów. Integrując głęboką wiedzę naukową z doświadczeniami medytacji, odnajduje wszechświat podobny do tego opisywanego przez wielu mistyków - w którym nauka i duch nie są już dłużej w konflikcie. Światło świadomości jest mostem łączącym oba podejścia.


Książka Od nauki do Boga zaprasza Cię do przekroczenia tego mostu i odnalezienia całkowicie nowej wizji siebie i wszechświata, w którym pojęcie "Bóg" nabiera nowej jakości, a praktyka duchowa głębszego znaczenia. Ta inspirująca wędrówka, podczas której odkryjesz nowe lądy i niezbadane obszary własnej istoty, pozwoli Ci dotknąć mistycznego doświadczenia: harmonii intelektu i intuicji, nauki i ducha.


Przedstawiając swoją drogę od fascynacji fizyką, poprzez psychologię i medytację, ku przebudzeniu, Russell wskazuje kierunek poszukiwania Boga istniejącego ponad wszelkimi podziałami kulturowymi, poznawalnego jedynie na poziomie najgłębszych praktyk duchowych. Jeśli chcemy odnaleźć Boga - stwierdza - musimy zajrzeć do wnętrza, do głębokiego umysłu - sfery, której zbadanie wciąż jeszcze pozostaje wyzwaniem dla zachodniej nauki.

Książka "Od nauki do Boga" - Peter Russell - oprawa miękka - Wydawnictwo Biblioteka Nowej Ziemi. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2010 r. Cena 19.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bóg i nowa fizyka - okładka książki

Bóg i nowa fizyka

Paul Davies
Produkty podobne:
Wszędzie fizyka - okładka książki

Wszędzie fizyka

Krzysztof Królas, Zbigniew Inglot
Historia fizyki - okładka książki

Historia fizyki

Andrzej K. Wróblewski
Bóg i nowa fizyka - okładka książki

Bóg i nowa fizyka

Paul Davies
Symulacje komputerowe w fizyce - okładka książki

Symulacje komputerowe w fizyce i chemii

Stanisław Romanowski, Dorota Światła-Wójcik