pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Autor książki:

Roger Penrose

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 800 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378867166
ISBN: 978-83-7886-716-6
Data: 2023-02-20
88.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Profesor Roger Penrose, światowej sławy fizyk i matematyk, od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki, ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli, jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda, wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun, kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej, ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata. Opisuje, w jaki sposób moda, wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową, od teorii twistorów, uważanej za jedną z alternatyw dla teorii strun, po konforemną kosmologię cykliczną.

Książka ta, jak wszystkie teksty Penrosea, łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy, dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat współczesnej fizyki matematycznej. Wyjątkowo oryginalny, bogaty, dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. - "Science"
Tym, co najcenniejsze w tej książce, jest uczenie nas - poprzez przykład - właściwego zadawania pytań. - "Physics World" Sir Roger Penrose - jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych, matematyk i filozof nauki. W latach 60. zrewolucjonizował ogólną teorię względności, wprowadzając do niej nowe, potężne narzędzia matematyczne. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił tzw. twierdzenia o osobliwościach, z których wynika, ze formowanie się czarnych dziur oraz Wielki Wybuch są nieuniknionymi konsekwencjami teorii Einsteina. W 2020 roku za swoje odkrycia otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

Książka "Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata" - Roger Penrose - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 800 stron i została wydana w 2023 r. Cena 88.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.