pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Święta Urszula Ledóchowska

Autor książki:

Joanna Wieliczka-Szarkowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 190x120 mm
EAN: 9788378641476
ISBN: 978-83-7864-147-6
Data: 2021-03-01
17.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mówi się o niej: święta uśmiechnięta. I rzeczywiście fotografie pokazują najpierw małą, później nieco starszą i zupełnie dojrzałą, pełną dostojeństwa damę, która dobrotliwie się uśmiecha, a na jej twarzy widać wewnętrzny spokój i osobliwy blask. Skąd one pochodziły? I co sprawiło, że Urszula osiągnęła świętość?
Urszula Ledóchowska to święta znana i lubiana. Założycielka urszulanek szarych, wzrastająca w domu pielęgnującym wartości patriotyczne i religijne, która widząc przykład rodziców, a zwłaszcza cierpliwość oraz wyrozumiałość matki, starała się włączać je do swojej pracy wychowawczej. Przez wiele lat była przełożoną domu sióstr urszulanek w Krakowie i założycielką pierwszego internatu dla studentek uczelni krakowskich. I kiedy wydawało się, że pasja nauczycielska i wychowawcza w całości będzie pochłaniać matkę Urszulę, pojawiło się nowe wyzwanie wyjazd do Petersburga, by tam prowadzić szkołę katolicką. A trzeba pamiętać, że ówczesna Rosja to imperium pełne niepokojów i prawdziwego wrzenia. Jak się później okazało, wyjazd był dla matki Urszuli zaledwie początkiem wyzwań, którym odważnie stawiła czoła.
Jej przykład, ogromne zaangażowanie, dobroć i widoczna więź z Chrystusem pociągały i pociągają za sobą innych. Z uśmiechem.

Książka "Święta Urszula Ledóchowska" - Joanna Wieliczka-Szarkowa - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.