pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Powstanie Warszawskie 1944 Gloria Victis + CD
Książki »
Tytuł książki:

Powstanie Warszawskie 1944 Gloria Victis + CD

Autor książki:

Joanna Wieliczka-Szarkowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378646563
ISBN: 978-83-7864-656-3
Data: 2014-05-23
34.58  44.90  10.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

70 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie - wielki zryw do walki o wolność Stolicy i całego narodu. Książka wprowadza nas w rzeczywistość Powstania - począwszy od przygotowań i nastrojów przed jego wybuchem. Autorka opisuje pierwsze zwycięskie walki Powstańców, najważniejsze boje z wojskami okupanta, kreśli sylwetki bohaterów Powstania. Zwraca uwagę na zmieniające się nastroje żołnierzy prowadzących nierówną, samotną walkę z wrogiem przy braku pomocy ze strony aliantów. Przedstawia dramat mieszkańców Warszawy skazanych wraz ze swym miastem na całkowita zagładę.Choć miasto legło w gruzach, a Powstańcy ulegli przytłaczającej sile nieprzyjaciela, pozostali niezłomnymi bohaterami, gotowymi poświecić dla Ojczyzny to, co najdroższe. Powstanie Warszawskie 1944 roku było największym w historii świata buntem ludności milionowego miasta przeciwko okrutnej niewoli, walka o jedną z najwyższych wartości, jaka jest Wolność.

Mnie, jako jednemu z już nielicznych żyjących żołnierzy Powstania, wypada wyrazić serdeczne podziękowania autorce za tak staranne i trafne uchwycenie głębszej istoty naszego bojowego trudu, który, niestety, zbyt często jest szkalowany zarówno z wrogich pozycji politycznych, jak i ze względu na zbyt ubogą znajomość całej aparatury politycznej tego okresu wojny. Mając stale w pamięci, podobnie jak większość moich towarzyszy broni, ten chyba najwspanialszy okres w naszym życiu, czytając te prace odnalazłem się na nowo w atmosferze oceny Powstania, dokonanej przez ks. Kardynała Wyszyńskiego: „Straszne to były dni, ale jakże wspaniałe". Mogę tylko serdecznie podziękować autorce, ze właśnie w taki sposób przedstawiła nasz epos.

Prof. dr hab. Witold Kieżun

Kapral podch. „Wypad"

Książka "Powstanie Warszawskie 1944 Gloria Victis + CD" - Joanna Wieliczka-Szarkowa - oprawa twarda - Wydawnictwo AA. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2014 r. Cena 34.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Wieliczka-Szarkowa - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bitwy polskich żołnierzy 1940-1944 - okładka książki

Bitwy polskich żołnierzy 1940-1944

Joanna Wieliczka-Szarkowa
Czarna księga Kresów - okładka książki

Czarna księga Kresów

Joanna Wieliczka-Szarkowa
Walcząca Warszawa 44 - okładka książki

Walcząca Warszawa 44

Jerzy Tomaszewski, Elżbieta Berus-Tomaszewska
Niezapomniane twarze - okładka książki

Niezapomniane twarze

Witold Kieżun
Tędy przeszła śmierć - okładka książki

Tędy przeszła śmierć

Bronisław Troński
Produkty podobne:
Powstanie 44 - okładka książki

Powstanie 44

Norman Davies