pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Święta Hildegarda z Bingen. Życie i duchowość
Księgarnia »
Książki »
książka:

Święta Hildegarda z Bingen. Życie i duchowość

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 200x140 mm
EAN: 9788382010343
ISBN: 978-83-8201-034-3
Data: 2020-08-24
34.00  46.90  12.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Święta Hildegarda z Bingen. Życie i duchowość - Cristina Siccardi - opis książki:

Jej życie było nieustanną kontemplacją. Już jako mała dziewczynka otrzymała pierwszą z wielu wizji, poprzez które mówił do niej sam Bóg. Zajmując się poszukiwaniem naturalnych środków zapobiegawczych oraz leczniczych, podarowała nam Boży poradnik całościowego leczenia i myślenia o człowieku oraz receptury, których korzystne działanie potwierdza współczesna medycyna. Odważnie zwracała się do znaczących osobistości Kościoła i cesarstwa, przypominając im o ich obowiązkach.

Cristina Siccardi w fascynujący sposób przedstawia duchowość mniszki, uznanej w 2012 r. za doktora Kościoła. W swojej książce maluje portret niezwykle utalentowanej kobiety, która nie dość, że zajmowała się m.in. muzyką, medycyną i farmacją, to już za życia dokonała wielu cudów, a po śmierci cieszy się nieustającą popularnością jako wstawienniczka i autorka cenionych do dziś pism duchowych i praktycznych.

Książka pomaga nam przybliżyć się do doświadczenia życia św. Hildegardy. Opisuje nie tylko fakty z jej biografii, lecz jest także obficie opatrzona tekstami zaczerpniętymi z dzieł Świętej. Dzięki temu łatwiej nam zrozumieć używane przez nią obrazy i symbole, a także poczuć swego rodzaju bliskość z Mniszką z Bingen. Przede wszystkim jednak, lektura tej książki otworzy Czytelników na nowy wymiar relacji ze Stwórcą, którego dziś nam tak bardzo potrzeba.

ks. dr Jacek Wróbel SAC, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy, współtwórca rekolekcji z postem św. Hildegardy.

Ta książka pozwala czerpać garściami z mądrości i natchnionych ksiąg świętej Mniszki. Pokazuje, jak w symfonii radości i wesela zdążać w ramiona Tego, który nas z miłością oczekuje. To wybitna pozycja o wybitnej postaci, lektura obowiązkowa dla wszystkich poszukujących duchowego wsparcia.

Bożena Ciosek, certyfikowany doradca medycyny św. Hildegardy i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy.

Cristina Siccardi - włoska autorka ponad 60 książek. Publikowała swoje teksty m.in. w: LOsservatore Romano i La stampa. Stała ekspertka w audycjach w Radioromalibera.org i Radio Buon Consiglio.it. Laureatka nagrody Bonifacego VIII miasta Anagni.

Książka „Święta Hildegarda z Bingen. Życie i duchowość” - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Święta Hildegarda z Bingen. Życie i duchowość"
Cristina Siccardi - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Z Maryją rozwiązuj węzły życia - okładka książki
Z Maryją rozwiązuj węzły życia s. Bożena M. Hanusiak
Święty Antoni z Padwy - okładka książki
Święty Antoni z Padwy Cecylian Niezgoda
Produkty podobne:
Św. Hildegarda z Bingen. Zdrowie - okładka książki
Św. Hildegarda z Bingen. Zdrowie dla twojego dziecka Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle