pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Św. Karol de Foucauld. Saharyjski pustelnik

Autor książki:

Marek Przepiórka

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 195x125 mm
EAN: 9788382011104
ISBN: 978-83-8201-110-4
Data: 2022-03-31
32.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jak to się stało, że niewierzący za młodu, porywczy i skłonny do awantur oficer armii francuskiej stał się eremitą żyjącym na Saharze pośród Tuaregów, autorem słynnej reguły Małych Braci Jezusa, męczennikiem bestialsko zamordowanym przez Senussów, a wreszcie jednym z najpopularniejszych świętych współczesnego Kościoła Książka Marka Przepiórki to barwna i błyskotliwie napisana powieść biograficzna o św. Karolu de Foucauld, jakiej nie mieliśmy do tej pory. Literacko sfabularyzowane wydarzenia z życia świętego przeplatają się z fragmentami jego korespondencji i pamiętników, co daje czytelnikowi niepowtarzalną okazję zrozumienia nieprzeciętnej osobowości św. Karola, jego wewnętrznej determinacji i drogi nawrócenia.

To ziarno potrzebowało wiele czasu, aby przebić się i pokazać piękno życia ukrytego i nic nieznaczącego. Karol de Foucauld, pustelnik z Sahary, któremu nic za życia nie wyszło, daje najbardziej przystępną i niezwykle nam dzisiaj potrzebną lekcję prostoty. Jest świadkiem tej postawy, za którą - żyjąc w skomplikowanej rzeczywistości dnia codziennego - wszyscy tęsknimy. Wydobywa z przestrzeni zapomnienia duchowość Nazaretu, czyli sposób życia Jezusa - Mistrza Życia w obfitości pośród codzienności.

Mariusz Wójtowicz OCD, autor strony www.dumanie.pl, pasjonat mistyki codzienności

Marek Przepiórka - tłumacz, autor felietonów w pismach Gwiazda Morza i W drodze, pasjonat duchowości pustyni.

Książka "Św. Karol de Foucauld. Saharyjski pustelnik" - Marek Przepiórka - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.01 zł. Zapraszamy na zakupy!