pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Świadomi Rodzice
książka:

Świadomi Rodzice

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Wiatr
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788364818295
ISBN: 978-83-6481-829-5
Data: 2016-04-06
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Świadomi Rodzice - Shefali Tsabary - opis książki:

W nowoczesnym podejściu dr Tsabary do tematu rodzicielstwa, dziecko posiada potencjał inicjowania u swoich rodziców głębokich poszukiwań na poziomie duszy oraz ich osobistej transformacji. Dzieci nie stanowią już tylko psychologicznej i duchowej spuścizny rodziców, ale funkcjonują jako istoty wpływające w bardzo ważny sposób na ich rozwój.

Kiedy rodzice uczą się wraz z dziećmi i są na nie otwarte, pojęcia typu moc, kontrola czy dominacja przestają być potrzebne, a głównym celem podróży staje się wzajemna życzliwość oraz duchowe partnerstwo.

Niestety, wielu rodziców nieświadomie przekazuje swoim dzieciom nabyty ból psychologiczny i emocjonalne traumy z przeszłości, mimo że świadomie wcale nie chcą tak postępować. Tradycyjne książki dotyczące tematu rodzicielstwa podają mnóstwo technik dotyczących kontrolowania dzieci oraz doraźnych rozwiązań pewnych zaburzeń, które mają być pomocne w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Dr Tsabary podchodzi do tematu w odmienny sposób. Według niej, dzieci stanowią dla rodziców zwierciadło dawno zapomnianego ja. Rodzic który zechce spojrzeć w to lustro, zdobędzie możliwość zbudowania relacji ze swoim wewnętrznym stanem pełni.

Kiedy rodzic odnajdzie już drogę do siebie, będzie w stanie nawiązać prawdziwą więź ze swoim dzieckiem. Filary rodzicielskiego ego kruszą się wtedy, gdy dzięki dziecku, rodzic otwiera się na zdolność przenoszenia się w stan obecności.

To nie jest jedna z tych setek książek o wychowaniu, w której znajdziecie przeróżne strategie behawioralne. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i wypróbowałeś już tego typu doraźne techniki, z pewnością przyznasz, że one nie działają. Książka "Świadomi rodzice" w bardzo prosty sposób wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje: źródłem, z którego wypływają wszelkie problemy jest nasza nieświadomość. Świadome rodzicielstwo nie jest wszak dla ludzi bojaźliwych. Wymaga odważnej pracy z tym, co leży u źródeł naszych emocjonalnych ran. Dzięki temu relacja z dziećmi wznosi się ku królestwu świętości, gdzie dzieci są duchowymi partnerami, a nawet przewodnikami, prowadzącymi nas do naszej własnej, duchowej transformacji. Dopiero, gdy odważnie otworzymy się na to, co nieznane, aby dokonać w sobie przemiany, wychowamy dzieci na zdrowych i świadomych ludzi. Kto nie zgodzi się z zawartym w książce twierdzeniem, że nasze pociechy zasługują na rodziców, którzy żyją świadomie? Dzieło dr Tsabary to "biblia" dla wszystkich Rodziców Teraźniejszości - rodziców, którzy poświęcili się wychowywaniu Dzieci Przyszłości. ~ Lana Rados - licencjonowany doradca kliniczny W 2011 roku książka została wyróżniona dwiema prestiżowymi nagrodami - Złoty Zwycięzca Nautilus Book Awards oraz w kategorii książek dla dorosłych z tematyki - rodzicielstwo/rozwój osobisty - Nagroda Międzynarodowego Portalu Mom s Choice Awards.

Książka „Świadomi Rodzice” - oprawa miękka - Wydawnictwo Biały Wiatr.

Książka posiada 282 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Świadomi Rodzice"
Shefali Tsabary - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bądź mistrzem ukrytego ja - okładka książki
Bądź mistrzem ukrytego ja Serge Kahili King