pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bóg nie wyklucza

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788327718921
ISBN: 978-83-2771-892-1
Data: 2021-04-13
28.39  39.90  11.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wiara, która nie boi się Innego Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła
Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki w książce Bóg nie wyklucza mówi o najbardziej palących problemach Kościoła w Polsce. O politykach, którzy kreują atmosferę zagrożenia fundamentalnych wartości w celu osiągnięcia politycznych celów. O religijnym języku, który niszczy zamiast budować. A także o pokusie traktowania wspólnoty Kościoła jako ogółu bezimiennych wiernych i niedostrzeganiu pojedynczego człowieka z jego potrzebami.

Wiara w Boga ma tylko wtedy sens, gdy jest ludzkim wyborem, osobistą odpowiedzią Bogu. Do najszczytniejszych wartości nie wolno nikogo zmuszać, wartości jaśnieją - powiem patetycznie - tylko w blasku wolności.

ks. dr hab. Alfred Wierzbicki - prof. KUL, filozof i teolog, publicysta, poeta. Pracownik Katedry Etyki KUL. W 2021 roku został uhonorowany przez Polski PEN Club Nagrodą im. Pruszyńskich "za wagę i odwagę postawy i słowa w nauczaniu, w publicystyce, w poezji - i w życiu".

Karol Kleczka - filozof i publicysta. Redaktor portalu, współpracuje z magazynem Kontakt, publikuje również w miesięczniku Znak, Tygodniku Powszechnym, na i w Tłustym Druku.

Książka "Bóg nie wyklucza" - Karol Kleczka, Alfred Wierzbicki - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 1 (z 1 ocen)
kolorszaraszaraszaraszara
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Idźcie, jesteście posłani - okładka książki

Idźcie, jesteście posłani

o. Tomasz Alexiewicz OP