pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rodzina transnarodowa. Konteksty i implikacje

Autor książki:

Bartłomiej Walczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373838321
ISBN: 978-83-7383-832-1
Data: 2016-06-17
33.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Niewątpliwie wartością pracy jest nowe podejście do tematu, jakim są migracje zarobkowe w kontekście tworzących się w ten sposób rodzin transnarodowych. Autor konsekwentnie prowadzi wywód o zróżnicowaniu przyczyn zjawiska i zmianach społeczeństwa. Wskazuje na proces wewnętrznie ulegający przeobrażeniom. Dokumentuje tezę o naznaczaniu migrantów-rodziców i wskazuje głębsze przyczyny takich stanowisk. Ta socjologiczna analiza przynosi wiedzę płynącą z różnych perspektyw badawczych, chociaż Autor nie opowiada się za którąś z nich jako przewodnią, raczej opisuje podejścia, czy wyciąga z nich to co jest najistotniejsze w odniesieniu do podjętego tematu. (...) praca znajdzie z pewnością odbiorców, zapełni lukę czy chociażby rozszerzy zakres wiedzy dotyczącej migracji zarobkowej podejmowanej przez jednostki obciążone rodziną - tworzące model rodziny transnarodowej, model jednak zróżnicowany wewnętrznie.

(z recenzji prof. dr hab. Anny Kwak)

Bartłomiej Walczak, socjolog. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i Södertörn University. Autor ponad sześćdziesięciu publikacji naukowych, m.in. wielu artykułów zamieszczonych w polskich i międzynarodowych czasopismach, książki Antropolog jako Inny. Od pierwszych badań terenowych do wyzwań ponowoczesnej antropologii (2009) oraz licznych ekspertyz i badań.

Książka "Rodzina transnarodowa. Konteksty i implikacje" - Bartłomiej Walczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.84 zł. Zapraszamy na zakupy!