pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Strategia korporacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nieoczywiste
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 190 s.
EAN: 9788366402553
ISBN: 978-83-6640-247-8
Data: 2021-02-05
51.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Strategia korporacji to pierwsza na polskim rynku publikacja prezentująca problematykę budowy i wdrożenia strategii korporacji. Znakomicie łączy aktualną teorię z praktyką biznesu. Kompleksowo omawia najważniejsze wyzwania towarzyszące tworzeniu strategii na szczeblu centrali korporacji oraz wdrożeniu na poziomie jednostek biznesowych. Rozważania teoretyczne zostały zilustrowane przykładami firm działających niemal we wszystkich regionach świata. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi na ważne pytania:
- jaka jest logika dywersyfikacji horyzontalnej, czyli poszerzenia zakresu produktowego i rynkowego;
- jaka jest logika integracji pionowej, czyli długości łańcucha wartości korporacji;
- jakie są główne ścieżki wzrostu;
- jak zarządzać portfelem jednostek biznesowych;
- jak zbudować ogólną architekturę modelu biznesowego skomplikowanej i wielowymiarowej korporacji.

Doskonała pozycja zarówno dla przedsiębiorców stojących u progu geograficznej i produktowej ekspansji swych biznesów, jak i dla menedżerów polskich oddziałów międzynarodowych koncernów, dla których - dzięki tej książce - wiele korporacyjnych decyzji podejmowanych w centrali w Londynie czy Nowym Jorku stanie się mniej kontrowersyjnymi i zaskakująco logicznymi. Najlepsza książka dotycząca obszaru strategii ostatnich kilku lat.

Przemysław Powalacz
Prezes Zarządu GEBERIT Sp. z o.o.

Strategia korporacji chyba nie mogła zostać wydana w lepszym momencie. Polskie firmy zdają się unikać myślenia o sobie jako o korporacji, rezerwując ten termin dla globalnych graczy. A jednocześnie coraz więcej naszych rodzimych biznesów wyprzedza międzynarodowe firmy w konkurencyjnym wyścigu. Trudno zatem o lepszy czas, by zacząć budować prawdziwe strategie korporacyjne. Autorzy, opierając się na konkretnych przykładach, w czytelny i przekonujący sposób pokazują, jak to zrobić. Ta książka odczarowuje hasło "korporacja" i dlatego zdecydowanie warto ją przeczytać.

Dariusz Pietrzak
Wiceprezes Enterprise Investors

Autorzy okazują się wnikliwymi obserwatorami rzeczywistości gospodarczej. W sposób interesujący, na przykładzie polskich przedsiębiorstw, przekazują praktyczną wiedzę o zarządzaniu. Selektywnie dobrane przykłady biznesowe pozwalają wejść w dyskurs merytoryczny, zachęcając do wyciągania własnych wniosków. Dla doświadczonego menedżera lektura tej książki będzie inspiracją do ponownego przemyślenia swojej strategii. Polecam wszystkim!
Grzegorz Dzik
Prezes Zarządu Impel SA

Książka "Strategia korporacji" - Mariola Ciszewska-Mlinarić, Krzysztof Obłój, Aleksandra Wąsowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Nieoczywiste. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2021 r. Cena 51.69 zł. Zapraszamy na zakupy!