pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Storytelling danych. Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów

Autor książki:

Cole Nussbaumer Knaflic

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
EAN: 9788328377561
ISBN: 978-83-2837-756-1
Data: 2021-02-08
52.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rozwój technologiczny nie tylko zwiększył ilość i dostępność danych, ale również zaowocował wszechobecnością narzędzi do ich obróbki i prezentacji. W zasadzie każdy może tworzyć diagramy i prezentacje. Aby przykuć uwagę odbiorcy i przekazać mu informację zawartą w zbiorze danych, sama wiedza techniczna nie wystarczy. Problem wynika z tego, że większość ludzi nie ma naturalnej umiejętności przekładania danych na interesujące historie. Tego się po prostu trzeba nauczyć. Dopiero wtedy można mówić o skutecznym przekazie.

Ta książka jest przewodnikiem dla każdego, kto musi przekazywać informacje, robiąc przy tym użytek z danych. Szczególnie wartościowa będzie dla analityków, studentów i naukowców, a także dla każdego, kto w swojej komunikacji odwołuje się do danych. Pokazano tu prostą i intuicyjną technikę przedstawiania historii przy użyciu danych w sześciu krokach ("lekcjach"). Skuteczność tej metody potwierdzono wieloma przykładami zaczerpniętymi z przeróżnych branż. Poszczególne procesy zaprezentowano za pomocą instrukcji "krok po kroku", opisano także tok rozumowania podczas realizacji projektu graficznej wizualizacji danych. Przy tym wszystkim zawarte w książce praktyczne wskazówki są gotowe do natychmiastowego zastosowania.

Sześć kluczowych lekcji skutecznej komunikacji wizualnej:
Zrozumienie kontekstu.

Wybór odpowiedniego wykresu.

Eliminacja śmieci.

Kierowanie uwagą odbiorców.

Myślenie niczym projektant.

Przedstawianie historii.

Dane nadają sens prezentacji!
O autorze
Cole Nussbaumer Knaflic specjalizuje się w skutecznym prezentowaniu informacji ilościowych. Prowadzi warsztaty i prezentacje, które się cieszą ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Knaflic była analitykiem danych w bankowości i funduszach private equity, pracowała też w firmie Google, gdzie napisała przydatny kurs wizualizacji danych. Wykładała również w Maryland Institute College of Art (MICA). W wolnych chwilach piecze ciasta lub podróżuje. Mieszka w San Francisco wraz z mężem i dwoma małymi synami.

Książka "Storytelling danych. Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów" - Cole Nussbaumer Knaflic - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2021 r. Cena 52.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.