pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podstawy wizualizacji danych

Autor książki:

Claus O. Wilke

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788383224817
ISBN: 978-83-8322-481-7
Data: 2023-02-23
55.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Aby skutecznie przekazać wiedzę płynącą z zebranych danych, szczególnie w przypadku nauk przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych, warto sięgnąć po narzędzia do wizualizacji. Nie jest to trywialne zadanie: często trzeba korzystać z coraz większych i coraz bardziej złożonych zbiorów danych, a dostępne narzędzia do wizualizacji zapewniają oszałamiający wybór rozwiązań i opcji, w których łatwo się pogubić. Co więcej, podczas przygotowywania prezentacji należy wziąć pod uwagę szczególne właściwości ludzkiego umysłu w zakresie postrzegania i przyswajania informacji. Efektywna wizualizacja danych jest bardzo istotną sprawą: nierzadko od jakości przekazywanych w ten sposób informacji zależy trafność podejmowanych decyzji.

Ten poradnik pomoże Ci uniknąć często spotykanych problemów z wizualizacją danych. Zawiera wskazówki, dzięki którym szybko zaczniesz tworzyć świetnie wyglądające i bogate w treść wykresy. Nauczysz się bezbłędnego dobierania najlepszego w danej sytuacji sposobu wizualizacji, poznasz reguły stosowania kolorów, wielkości i rodzaju czcionki, zachowywania odpowiednich proporcji poszczególnych części wykresu i przekonasz się, że dobrymi decyzjami co do jego estetyki możesz zapewnić mu przejrzystość i elegancję. Znajdziesz tu również obszerny katalog wizualizacji, co ułatwi zapoznanie się z powszechnie używanymi metodami wizualizowania danych. Ważną częścią książki jest zestaw przykładów dobrze i źle przygotowanych wykresów z wyczerpującymi wyjaśnieniami.

Najciekawsze koncepcje opisane w książce:

kolor jako cenne narzędzie wyróżniania danych

dostarczanie kluczowych informacji na wiele sposobów

dobór technik wizualizacji do różnych rodzajów danych

reguły pomocne w projektowaniu estetycznych wykresów

technika stosowania wykresów w większym dokumencie

A więc jak wygląda wykres, który decyduje o sukcesie prezentacji

Książka "Podstawy wizualizacji danych" - Claus O. Wilke - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2023 r. Cena 55.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.