pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

SQL. Zapytania i techniki dla bazodanowców. Receptury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 544 s.
EAN: 9788328378476
ISBN: 978-83-2837-847-6
Data: 2021-07-28
88.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

SQL jest linqua franca dla profesjonalistów zajmujących się przetwarzaniem danych. To wyjątkowo dojrzałe narzędzie, z którego korzysta już kilka pokoleń inżynierów i programistów. Wydaje się jednak, że zbyt często ten język nie jest należycie wykorzystywany: wielu użytkowników posługuje się nim na co dzień, ale mało kto wychodzi poza stosunkowo proste zapytania. Tymczasem z możliwości nowoczesnego SQL mogą skorzystać nie tylko osoby zajmujące się bazami danych, ale także analitycy danych, analitycy biznesowi, statystycy czy osoby zajmujące się wizualizacją danych.

To drugie, gruntownie zaktualizowane wydanie nieocenionego zbioru receptur, podanych tak, aby maksymalnie ułatwić rozwiązywanie codziennych problemów związanych z budową zapytań SQL. Uwzględniono tu kilka wariantów języka SQL, zaimplementowanych w systemach Oracle, DB2, SQL Server, My SQL i Postgre SQL. W książce znalazły się propozycje zastosowania takich nowoczesnych rozwiązań jak funkcje okna, wspólne wyrażenia tablicowe i rekurencyjne zapytania hierarchiczne. Nie zabrakło receptur opracowanych specjalnie dla analityków danych, umożliwiających zastosowanie mediany odchylenia bezwzględnego i prawa Benforda, a także wyszukiwanie danych tekstowych na podstawie brzmienia słów.

W tym wydaniu znajdziesz receptury, dzięki którym:
łatwiej opanujesz podstawy SQL
dobrze wykorzystasz funkcje okna
zastosujesz wspólne wyrażenia tablicowe (CTE) do tworzenia czytelniejszych rozwiązań
zwiększysz użyteczność SQL w analizie danych
skuteczniej obsłużysz dane liczbowe i ciągi znaków
SQL: dokładnie to, czego potrzebujesz!
O autorach
Anthony Molinaro pracuje na stanowisku programisty baz danych w firmie Wireless Generation, Inc. i może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy nad udoskonalaniem zapytań języka SQL. Język SQL jest swoistym oczkiem w głowie Anthony?ego Molinaro, który z czasem stał się dobrze znanym i rozchwytywanym fachowcem od rozwiązywania najtrudniejszych problemów w języku SQL.

Anthony jest osobą doskonale poinformowaną w kwestiach związanych z bazami danych, znawcą teorii relacyjnej oraz świetnym praktykiem z ponad dziewięcioletnim doświadczeniem. Biegle posługuje się nowymi, potężnymi konstrukcjami języka SQL, włącznie z dodanymi niedawno do standardu SQL funkcjami okienkowania.

Robert de Graaf jest starszym analitykiem danych w firmie Right Ship Wcześniej pracował w przemyśle wytwórczym. Jest zafascynowany potęgą statystyki w rozwiązywaniu praktycznych problemów.

Książka "SQL. Zapytania i techniki dla bazodanowców. Receptury" - Anthony Molinaro, Robert de Graaf - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2021 r. Cena 88.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.