pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sternik motorowodny

Autor książki:

Andrzej Ostrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ALMA-PRESS
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788370208745
ISBN: 978-83-7020-874-5
Data: 2023-02-10
68.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną. Książka ta, bogato ilustrowana może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na wodach portowych i osłoniętych Morza Bałtyckiego. Aplikacja dostępna z kodu QR, zamieszczonego na końcu książki, oferuje bazę pytań sprawdzających, próbny egzamin oraz wybrane animacje manewrów łodzią motorową. W przystępny sposób omawia:

- typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji,

- przygotowanie jachtów motorowych do pływania, 

- manewrowanie jachtem motorowym, 

- profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody, 

- sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

Książka "Sternik motorowodny" - Andrzej Ostrowski - oprawa twarda - Wydawnictwo ALMA-PRESS. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2023 r. Cena 68.35 zł. Zapraszamy na zakupy!