pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Starożytny Egipt. Dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do Kleopatry.
książka:

Starożytny Egipt. Dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do Kleopatry.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 978830115912201
ISBN: 978-83-01-15912-2
Data: 2009-09-17
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Starożytny Egipt. Dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do Kleopatry. - Hermann A. Schlogl - opis książki:

Całościowe, nowatorskie spojrzenie na dzieje i kulturę starożytnego Egiptu od początków państwa do czasów panowania Kleopatry, uwzględniające wyniki najnowszych badań archeologicznych. Autor stara się pokazać, dlaczego właśnie Egipcjanie stworzyli jedną z najwspanialszych cywilizacji starożytnych. Starannie dobrany materiał naukowy, składający się zarówno ze źródeł pisanych, jak i archeologicznych, posłużył mu jako podstawa do komplementarnego spojrzenia na problematykę społeczno-kulturową, religię, literaturę, teatr, medycynę i sztukę, z uwzględnieniem ich oddziaływania na obszary poza granicami politycznymi Egiptu.
Cywilizacja starożytnego Egiptu z perspektywy najnowszych badań archeologicznych.
Wybitny egiptolog, Hermann A. Schlögl, w nowatorski i barwny sposób przedstawia historię polityczną, społeczną, kulturową, obyczajową i religijną starożytnego Egiptu, począwszy od cywilizacji staroegipskiej i panowania króla Narmera, poprzez rozkwit w epokach Starego, Średniego i Nowego Państwa, następnie powolny upadek znaczenia w czasach czarnych faraonów, rządów perskich i dynastii ptolemejskiej, aż do panowania Kleopatry.
Znaczna część publikacji poświęcona jest religii egipskiej. Autor opisuje wierzenia, ceremonie, rytuały, święta i obyczaje religijne, m.in. balsamowanie i mumifikowanie ciała zmarłego króla, duchowe oczyszczenie nowego władcy, akt wyboru najwyższego kapłana. Książka zawiera również opisy grobowców, malowideł i rzeźb oraz innych zabytków architektury i sztuki.
Treść wzbogacona jest wieloma ciekawymi cytatami z odnalezionych źródeł: papirusów, hieroglifów, reliefów, inskrypcji, listów, dokumentów i utworów poetyckich. Całość uzupełniają starannie dobrane ilustracje, rysunki planów świątyń, mapy oraz bogata bibliografia.
Hermann A. Schlögl jest emerytowanym profesorem egiptologii na Uniwersytecie w szwajcarskim Fryburgu. Znany na całym świecie dzięki znakomitym publikacjom dotyczącym historii i kultury Starożytnego Egiptu oraz tłumaczeniom hieroglifów.

Książka „Starożytny Egipt. Dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do Kleopatry.” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Starożytny Egipt. Dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do Kleopatry."