pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

Autor książki:

Alberto Angela

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 412 s.
EAN: 9788307035000
ISBN: 978-83-0703-500-0
Data: 2021-03-30
43.33  63.00  19.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W swojej najnowszej książce Alberto Angela proponuje Czytelnikom wyprawę do czasów Kleopatry, Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta!
Do starożytnego Rzymu wstrząsanego wewnętrznymi wojnami u schyłku republiki i do Egiptu epoki ptolemejskiej.

Główną bohaterką tej opowieści jest Kleopatra, ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, kobieta o nieprzeciętnej urodzie, inteligencji i ambicjach, polityk i strateg wojenny, kochanka Cezara i Antoniusza, której niezwykłe i dramatyczne losy pobudzają wyobraźnię ludzi od ponad dwóch tysiącleci. Zdobyła wielką władzę, by na koniec stracić wszystko, lecz jej mit żyje. Znamy ją z szekspirowskich dramatów i hollywoodzkich filmów, stała się symbolem uwodzicielskiej siły, słynne po dziś dzień są sceny jej pierwszego spotkania z Cezarem (48 r. p.n.e.) oraz samobójczej śmierci (30 r. p.n.e.) po bitwie pod Akcjum. Jaka była naprawdę Jak wyglądał jej świat
Z moich badań wyłonił się obraz niezwykle nowoczesnej kobiety, który bardzo różni się od tego, czego byśmy się spodziewali. I to właśnie jej "nowoczesność" pozwoliła Kleopatrze odegrać tak znaczącą rolę w historii starożytności.

Książka "Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę" - Alberto Angela - oprawa twarda - Wydawnictwo Czytelnik. Książka posiada 412 stron i została wydana w 2021 r. Cena 43.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]