pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Imperium Rzymskie. od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy

Autor książki:

Zenon Gołaszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wimana
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 688 s.
EAN: 9788395670640
ISBN: 978-83-9567-064-0
Data: 2021-11-17
69.62  85.00  15.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Imperium Rzymskie to kompendium wiedzy o starożytnym Rzymie, począwszy od zarania jego dziejów po pierwszych cesarzy (dynastię julijsko-klaudyjską).

Książka poświęcona jest głównie historii politycznej. Wyłania się z niej obraz Rzymianina-zdobywcy poszerzającego terytorium swego państwa do rozmiarów imperium bezwzględnymi metodami. Droga rozwoju oznaczała, niestety, zagładę wielu istnień ludzkich na podbijanych terytoriach, zniewolenie oraz wyzysk pozostałych przy życiu. Wieloma krwawymi zgłoskami pisana jest również historia wewnętrzna, nacechowana wojnami domowymi, walkami o pozycję społeczną oraz o prawa obywatelskie. Oprócz tych niewątpliwych cieni są też i blaski kształtującego się Imperium. Zmysł organizacyjny Rzymian, ich upodobanie do tworzenia prawa, przyswajanie dorobku naukowego i kulturalnego Greków, możliwość posługiwania się w całym Imperium zaledwie dwoma językami (łacińskim i greckim), jedną monetą, i wreszcie pokój w obrębie granic, tzw. Pax Romana - a przez to swobodne i w miarę bezpieczne przemieszczanie się ludzi, towarów oraz idei - stworzyło z czasem fundament pod coś, co dzisiaj zwiemy europejskością w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zenon Gołaszewski - historyk, tłumacz i pisarz - stara się w sposób przystępny poprowadzić Czytelnika przez meandry tej historii, w czym wspomagają go liczne odwoływania się do pisarzy starożytnych. Książka wzbogacona jest wieloma mapkami, ilustracjami oraz indeksami osób i nazw geograficznych.

Książka "Imperium Rzymskie. od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy" - Zenon Gołaszewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wimana. Książka posiada 688 stron i została wydana w 2021 r. Cena 69.62 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]