pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Od Achenatona do Mojżesza. Starożytny Egipt a przemiany religijne

Autor książki:

Jan Assmann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 262 s.
EAN: 9788366546547
ISBN: 978-83-6654-654-7
Data: 2021-10-13
47.83  59.00  11.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przejście od politeizmu do monoteizmu zmieniło świat na zawsze.

Achenaten i Mojżesz - postać historyczna oraz postać poświadczana tylko tradycją - prezentują to przejście w jego początkowych, rewolucyjnych fazach. Reprezentują dwie cywilizacje, które weszły w ścisłe relacje już w czasach Księgi Wyjścia, gdzie Egipt symbolizuje stary świat, który musi zostać odrzucony by można było wejść do nowego.

Jan Assmann podejmuje zagadnienie z nieco kontrowersyjnej perspektywy, czyniąc głównym przedmiotem swej książki postać Achenatona, zapomnianego egipskiego faraona, oraz Mojżesza, biblijnego przywódcy, którego historyczności nie udało się dotąd potwierdzić. Nie chodzi tu jednak o klasyczne odtwarzanie historii, lecz o ukazanie roli, jaką radykalne przemiany religijne i kulturowe, które zaszły w Egipcie i Izraelu, odegrały w kształtowaniu oblicza świata, w którym żyjemy.

Autor stawia niezwykle ważne pytania o źródła fundamentalnego zwrotu w myśleniu o religii oraz o to, czy przemoc religijna jest nieodłączną konsekwencją powstania monoteizmu.

Książka "Od Achenatona do Mojżesza. Starożytny Egipt a przemiany religijne" - Jan Assmann - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2021 r. Cena 47.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]